Blatter bude mať o súpera menej, Van Praag podporí princa
AMSTERDAM - Doterajší prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Sepp Blatter bude mať v boji o obhájenie svojho postu pravdepodobne o jedného súpera menej, prezident Holandského kráľovského futbalového zväzu Michael van Praag by mal stiahnuť svoju kandidatúru a podporiť Aliho bin Husejna. Práve jordánskeho princa považujú mnohí za najväčšieho Blatterovho vyzývateľa.
O odstúpení už informoval holandský denník De Volkskrant. Van Praag sa rozhodol podľa jeho zdrojov nekandidovať vzhľadom na nižšiu podporu, väčšiu má práve Bin Husejn. Voľby prezidenta FIFA sa uskutočnia 29. mája v Zürichu.
Ďalším kandidátom je bývalý portugalský reprezentant Luís Figo, ale aj on zvažuje podporenie snáh Bin Husejna. V stredu by sa mala uskutočniť v Holandsku oficiálna tlačová beseda Figa a Van Praaga, po ktorej by mala byť situácia v boji o prezidentský post vo FIFA jasnejšia. Informácie zverejnil magazín Kicker.
Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš
účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.
Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR
Foto: SITA
Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk