Bayern vyhral v Brémách 1:0 a prekonal vlastný bundesligový rekord

NETKY.SK • 17 Október 2015, 17:53 • 2 min

BERLÍN - Futbalisti Bayernu Mníchov vyhrali v 9. kole nemeckej bundesligy na ihrisku Werderu Brémy 1:0 a naďalej zostávajú jediným tímom bez bodovej straty.

Šnúrou deviatich víťazných ligových zápasov na štarte sezóny tak prekonali vlastný rekord najvyššej súťaže. O jediný presný zásah zápasu sa postaral v 23. min po presne načasovanej prihrávke Thiaga Alcantaru Thomas Müller. Bayern má na čele sedembodový náskok pred Dortmundom.

Expresný vstup do zápasu medzi Wolfsburgom a Hoffenheimom mali domáci "vlci", ktorí v 7. min viedli už 2:0. Skóre otvoril najrýchlejším gólom v sezóne už v 41. sekunde Max Kruse a v 7. min na 2:0 zvýšil Bas Dost. Hosťom sa však podarilo ešte v prvom polčase odpovedať, keď v 29. min znížil Jeremy Toljan. Po zmene strán v 54. min dostal loptu za chrbát Diega Benaglia Jonathan Schmid a vyrovnal na 2:2. Domáci si však v záverečnej polhodine zápasu dvomi gólmi Maxa Kruseho, ktorý tak dosiahol hetrik, zaistili víťaztsvo 4:2.

Nováčik SV Darmstad zvíťazil na ihrisku trápiaceho sa Augsburgu 2:0. Berlínska Hertha bez zraneného Petra Pekaríka prehrala na ihrisku Schalke 04 1:2, keď hrala viac ako 70 minút oslabená o vylúčeného Vedada Ibiševiča. Domáci sa ujali vedenia v 27. min po góle Benedikta Höwedesa, ale hostia vyrovnali v 73. min zásluhou Salomona Kaloua. Víťazný gól gelsenkirchenského klubu streli v druhej minúte nadstaveného času Max Meyer.

Bundesliga - 9. kolo:

FC Augsburg - SV Darmstadt 98 0:2 (0:2) Góly: 7. Wagner, 29. Niemeyer. 30.009 divákov.

Werder Brémy - Bayern Mníchov 0:1 (0:1)

Gól: 23. Müller. 42.100 divákov.

Schalke 04 - Hertha Berlín 2:1 (1:0)

Góly: 27. Höwedes, 90.+2 Meyer - 73. Kalou. ČK: 18. Ibiševič. 61.336 divákov.

VfL Wolfsburg - Hoffenheim 4:2 (2:1)

Góly: 1., 62., 83. Kruse, 7. Dost - 29. Toljan, 54. Schmid. 28.148 divákov.

Hamburger SV - Bayer Leverkusen 0:0