Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
23. jún. 2021Sidónia
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
UNIQA bude škody po požiari v Prešove likvidovať v zrýchlenom konaní.
UNIQA bude škody po požiari v Prešove likvidovať v zrýchlenom konaní.
09.12.2019 11:04 Domov
Ako pomôže poisťovňa obyvateľom zhorenej bytovky?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
09.12.2019 11:04 Domov

Ako pomôže poisťovňa obyvateľom zhorenej bytovky?Klienti UNIQA poisťovne postupne nahlasujú škody, ktoré v ich bytoch spôsobil požiar následkom výbuchu plynu v bytovke na Mukačevskej ulici v Prešove.


"Klientom odporúčame čo najskôr  nahlásiť škody online na našej webstránke 24 hodín denne alebo telefonicky na našom call centre počas prevádzkovej doby v pondelok až v piatok od 8:00-18:00. Naši likvidátori budú následne kontaktovať každého poškodeného telefonicky a dohodnú s ním ďalší postup," informuje poisťovňa.

 

 

Riešenie menších škôd

UNIQA je pripravená riešiť nahlásené poistné udalosti bez zbytočnej byrokracie v zrýchlenom konaní.  

Menšie škody, ako sú napríklad opravy presklenia okien, bude poisťovňa likvidovať bez obhliadky. Po nahlásení škody online alebo na call centre stačí, ak klienti pošlú do poisťovne fotky alebo videodokumentáciu poškodeného majetku a účet za opravu.

 

 

Asistenčná služba k poisteniu majetku

V takýchto mimoriadnych situáciách vie klientom pomôcť aj asistenčná služba k poisteniu majetku. Klienti sa na ňu môžu obrátiť so žiadosťou o pomoc 24 hodín denne. Môžu ju využiť najmä ľudia z domov, ktoré susedia s poškodenou bytovkou a boli tiež výbuchom poškodené. V rámci limitov plnenia pri riešení stavu núdze asistenčná služba zaistí okamžitú pomoc. Ide napríklad o príjazd zmluvného dodávateľa na miesto udalosti a práce dodávateľa, ktoré sú spojené s odstránením príčiny stavu núdze (oprava presklenia okien, elektroinštalácie a pod.).

 

 

Náhradné ubytovanie

V prípade, ak má klient v poistnej zmluve dojednané aj krytie náhradného ubytovania, poisťovňa preplatí takéto ubytovanie do limitu plnenia. Poistenie nehnuteľnosti v prípade bytov chráni všetky steny bytu aj so stavebnými účasťami ako sú napríklad okná, dvere či podlahy, maľovky, sanitu, elektroinštalácie, plynové inštalácie, anténne, satelitné  zariadenia, vstavané skrine a podobne.  

 

 

Poistenie domácnosti

Poistenie domácnosti sa vzťahuje na všetky hmotné hnuteľné veci v domácnosti ako je nábytok, koberce, doplnky, šatstvo, športové potreby, elektroniku, domáce spotrebiče alebo veci osobnej potreby. Ideálne je mať poistený domov komplexne, teda uzatvoriť si poistenie nehnuteľnosti aj domácnosti a správne nastaviť poistnú sumu, tak, aby zodpovedala reálnej hodnote nehnuteľnosti a domácnosti.

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: UNIQA

Foto:  UNIQANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok