Testovaných na slovensku
13631
Infikovaných na slovensku
471
Infikovaných svetovo
1120256
Úmrtí svetovo
59341
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
5. apr. 2020Miroslava
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Zamestnanci vyzbierali viac ako 200 kilogramov šatstva.
Zamestnanci vyzbierali viac ako 200 kilogramov šatstva.
04.12.2018 18:55 Domov
Zamestnanci Nemocnice Zvolen vyzbierali 200 kg šatstva, išlo miestnej komunite
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.12.2018 18:55 Domov

Zamestnanci Nemocnice Zvolen vyzbierali 200 kg šatstva, išlo miestnej komuniteZVOLEN - Zamestnanci Nemocnice Zvolen vyzbierali počas tohtoročnej vianočnej zbierky organizovanej Nadáciou Agel viac ako 200 kilogramov šatstva.


Oblečenie pre deti aj dospelých, obuv, posteľná bielizeň, a dokonca skrinky či televízor pomôžu a spríjemnia život občanom, ktorí sa ocitli v hmotnej núdzi.

 

Vyzbierané veci tentoraz putovali do komunitného centra Romano Jilo, ktoré zriadilo mesto Zvolen a ktoré pôsobí v rámci odboru sociálnych vecí, zdravia a rodiny.

 

„Práca komunitného centra Romano Jilo je zameraná na poskytovanie sociálnych služieb. Poskytujeme sociálne poradenstvo, pomoc pri uplatňovaní práv, pomoc pri príprave na školskú dochádzku, zabezpečujeme preventívne aktivity a záujmové činnosti smerujúce k zmene sociálnych podmienok v danej komunite. Vážime si podporu a pomoc každého. Ďakujeme preto zamestnancom Nemocnice Zvolen. Všetko, čo nám darovali, zužitkujeme,“ uviedol pri tejto príležitosti odborný pracovník komunitného centra Miroslav Kováč.

 

Pre ľudí bez domova je zima najťažším obdobím, upozorňujú neziskovky

 

Vianočná zbierka šatstva je v poradí treťou zbierkou, ktorú Nadácia Agel zorganizovala v spolupráci s humanitárnymi a charitatívnymi organizáciami na Slovensku. Počas celého novembra sa do nej zapojilo deväť nemocníc, ktorým sa podarilo vyzbierať spolu viac ako 1500 kilogramov šatstva a ďalších potrieb.

 

 reklama


reklama


Zdroj: TASR, netky BL

Foto:  FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok