Výhru 4:0 v predklole LM nad Estóncami vystrieľali Plzni Čišovský a Ďuriš!

NETKY.SK • 31 Júl 2013, 06:54 • 2 min

PLZEŇ - Futbalisti Viktorie Plzeň zvíťazili v utorkovom prvom zápase 3. predkola Ligy majstrov 2013/2014 na ihrisku estónskeho JK Nomme Kalju vysoko 4:0, pričom prvé tri góly českého šampióna zaznamenali slovenskí legionári.

Najskôr skúsený reprezentačný stopér Marián Čišovský už v 2. minúte otvoril skóre a v 52. minúte pridal druhý presný zásah, oba padli zblízka. Triumf zverencov Pavla Vrbu zvýraznil 77. minúte strelou k žrdi striedajúci útočník Michal Ďuriš a v nadstavenom čase pridal štvrtý gól Lukáš Hejda.

Odveta je na programe o týždeň v Plzni, ktorá sa výrazne priblížila k účasti v play off - tým pádom by mala istotu minimálne skupinovej fázy Európskej ligy UEFA a účasť na pohárovej scéne do konca jesene.

Zenit Petrohrad s obrancom Tomášom Hubočanom v zostave vyhral vonku nad dánskym Nordsjaellandom 1:0 gólom Alexandra Keržakova zo 49. minúty. Reprezentačný útočník bol pritom na ihrisku len od začiatku druhého dejstva.

Veľmi dobrú východiskovú pozíciu si pred odvetou utvoril ukrajinský Metalist Charkov, ktorý zvíťazil na ihrisku gréckeho PAOK Solún zásluhou dvoch gólov Marka Deviča 2:0. Dinamo Záhreb sa doma vytrápil s moldavským šampiónom Šerifom Tiraspoľom, o tesnej výhre favorizovaného chorvátskeho tímu rozhodol až v 89. minúte striedajúci Ante Rukavina.

sumáre - 1. zápasy 3. predkola Ligy majstrov 2013/2014:
Šachťor Karaganda - Skenderbeu Korce 3:0 (1:0)
Góly: 8. Džidič, 79. Murtazajev, 90. Chizničenko

Austria Viedeň - FH Hafnarfjördur 1:0 (1:0)
Gól: 25. Royer

JK Nomme Kalju - Viktoria Plzeň 0:4 (0:1)
Góly: 2. a 52. ČIŠOVSKÝ, 77. ĎURIŠ, 90.+3 Hejda
/Kozáčik odchytal celý zápas, Čišovský celý zápas + 2 góly + ŽK, Ďuriš (všetci Plzeň) od 65. minúty + gól/

Dinamo Tbilisi - Steaua Bukurešť 0:2 (0:0)
Góly: 64. a 83. Iancu

FC Bazilej - Maccabi Tel Aviv 1:0 (1:0)
Gól: 39. Stocker

FC Nordsjaelland - Zenit Petrohrad 0:1 (0:0)
Gól: 49. Keržakov