Výber Severnej Ameriky na Svetovom pohári víťazne: Fínsko zdolal 4:1

NETKY.SK • 19 September 2016, 07:11 • 2 min

TORONTO - Hokejový výber Severnej Ameriky vstúpil do Svetového pohára víťazne, keď v dueli B-skupiny zdolal Fínsko 4:1.

Zámorskí hráči potvrdili v noci na pondelok gólovú dravosť v ohromnej rýchlosti a severského súpera "zmietli" z ľadu trojgólovou druhou tretinou. Ich dominanciu potvrdil aj pomer striel 43:25. Aj preto si rozdelili ceny pre tri hviezdy zápasu Colton Parayko, Nathan MacKinnon a Connor McDavid.

B-skupina:

Fínsko - Tím Severná Amerika 1:4 (0:1, 0:3, 1:0)

Góly: 56. Filppula (Jokinen, Komarov) - 6. Eichel (Matthews, McDavid), 26. Gaudreau (Parayko, Larkin), 28. Drouin (Nugent-Hopkins, Gostisbehere), 35. MacKinnon (Parayko). Strely na bránku: 43:25. Rozhodcovia: O'Halloran, Lee - Cormier, Racicot, vylúčení: 2:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 19.029 divákov

Fínsko:

Rinne - Lindell, Ristolainen, Määttä, Vatanen, Pokka, Lepistö - Aho, Barkov, Laine - Donskoi, Koivu, Granlund - Komarov, Filppula, Jokinen - Korpikoski, Haula, Lehterä

Tím Severná Amerika:

M. Murray - Rielly, Ekblad, Jones, R. Murray, Parayko, Gostisbehere - Scheifele, McDavid, Matthews - Larkin, Eichel, Gaudreau - MacKinnon, Nugent-Hopkins, Drouin - Saad, Couturier, Trocheck

Fínskej defenzíve poslal hneď v úvode mimoriadne rýchleho duelu gólové varovanie Eichel, keď v presilovke doklepol za čiaru Matthewsov dravý prienik po ľavom krídle. O ďalšie šance nebola núdza. Postarali sa o ne rýchli korčuliari na oboch stranách, no viac práce mal Rinne, ktorý v 13. minúte pred čiarou špičkou betónu vytlačil Drouinovu koncovku.

Neskôr mu pomohla aj žŕdka a v závere tretiny i postavenie dorážajúcich mladíkov v bránkovisku.

Po zmene strán Fíni naplno okúsili rýchlosť a kvalitu severoamerických hviezd, ktoré vzali druhú tretinu do svojej réžie. V 27. minúte načal Suomi parádnym tečom zblízka Gaudreau, o dve minúty neskôr im zasadil tretí úder z dorážky vlastnej strely Drouin. Absolútnu dominanciu zámorských hráčov potvrdil MacKinnon po obrovskej fínskej chybe v rozohrávke. Severanom padla prestávka vhod, pretože v druhom dejstve súperovmu smrtiacemu tempu vôbec nestačili. Po oddychu už dobojovali duel so cťou, keď Filppula v 56. minúte premenil Jokinenovu prihrávku spoza bránky na čestný úspech.