Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Mesto Banská Bystrica
Mesto Banská Bystrica
05.09.2017 09:52 Domov
V Bánskobystrickom kraji sú najpočetnejšou skupinou Slováci a Maďari
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
05.09.2017 09:52 Domov

V Bánskobystrickom kraji sú najpočetnejšou skupinou Slováci a MaďariBANSKÁ BYSTRICA - Ku koncu vlaňajšieho roka žilo v Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK) 651.509 obyvateľov.


Najviac zastúpené bolo obyvateľstvo so slovenskou národnosťou s podielom 77,33 percenta, maďarskú tvorilo 10,51 percenta a rómsku 2,28 percenta. Ostatné národnosti mali podiely nižšie ako jedno percento. Vyplýva to zo správy Štatistického úradu (ŠÚ) SR o štruktúre obyvateľov BBSK podľa národností k 31.12.2016.

 

Ako dnes TASR informovala Eva Hajová z odboru informatiky, registrov, informačných služieb banskobystrického ŠÚ SR, národnosť v SR je zisťovaná pri sčítaniach obyvateľov, domov a bytov, ktoré sa vykonávajú v desaťročných intervaloch, na základe uvedenia národnosti podľa vlastného presvedčenia. Demografická štatistika aktualizuje tieto dáta na základe bilancovania pohybu obyvateľstva podľa štatistických hlásení o narodení, úmrtí a sťahovaní.

 

"Z hľadiska početnosti žilo ku koncu minulého roka na území kraja 503.823 obyvateľov slovenskej národnosti. Druhou najpočetnejšou zostáva maďarská národnosť 68.453 obyvateľov. Z územného hľadiska je maďarská národnosť najviac zastúpená v južnej a juhovýchodnej časti BBSK, v okresoch hraničiacich s Maďarskom, čiže okres Rimavská Sobota, Lučenec, Veľký Krtíš a Revúca. Rómska národnosť s počtom osôb 14.835 predstavuje tretiu najpočetnejšiu národnosť žijúcu v kraji. Iná alebo neuvedená národnosť bola v BBSK zastúpená 9,88 percenta," dodala Hajová.

 

 

 

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  SkyscraperCityNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok