Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
27. nov. 2021Milan
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
06.10.2020 11:03 Zaujímavosti
Úžasná modlitba trojročného dievčatka! Takto prosilo a Boh vypočul
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
06.10.2020 11:03 Zaujímavosti

Úžasná modlitba trojročného dievčatka! Takto prosilo a Boh vypočulKeby sa dospelý učil od dieťaťa, zlepšilo a uľahčilo by to život.


Keby si vekom starší osvojil schopnosť najmenšieho, smial by sa viac a smiech by vychádzal zo srdca, a nie z akejsi povinnosti či nepísaného pravidla, podľa ktorého musí nastať rehot, ak sa niekto pokúsi sformulovať vtip.


Veď aj dieťa si odrie koleno
Netrávilo by sa toľko času v minulosti, ale pohlo by sa za ďalším dobrodružstvom. Veď aj dieťa si odrie koleno, narobí si modrinu, a hoci v prvom okamihu plače nad bolesťou, neskôr si ani nespomenie na krátkodobý smútok.

 

 

Zdvihne sa, trochu krivká, ale nezabúda žiť. A to ani nespomínam vzťah k Bohu. Och, kiežby vedel svet vnímať vieru tak ako tí malí a vraj neskúsení.

 

Prečítajte si viac: Vytúžený syn sa mu narodil, keď mal sto rokov

 

U zubára
Žena absolvovala síce nechcenú, ale nútenú návštevu zubára. Lekár ju ošetril a vykonal to, čo bolo treba, aby sa kaz napravil a neprišlo k poškodeniu či ešte zvýšenej budúcej ťažkosti.


A veru to nebolo príjemné. Len čo sa žena z ordinácie odplazila domov, ľahla si na posteľ. Bolesť to bola veľká, ťažko sa jej čokoľvek robilo.

 

Mohlo by vás zaujímať: Čo by ti Boh nikdy nelajkol?


Modlitba
Jej trojročná dcéra to pozorovala a nepáčilo sa jej to. Nerada videla mamu trpieť, a keďže pochádzala z rodiny, v ktorej sa viera v Boha skloňovala na každom kroku, nemusela dvakrát premýšľať, na koho sa obráti o pomoc.

 


Dievčatko pristúpilo k mame, položilo jej drobnú ruku na tvár a začalo sa modliť. Na svoju prosbu spotrebovalo tri slová. „Ježiš, mama, au," povedalo celkom vážne, sňalo ruku z matkinho líca a odstúpilo. V skutočnosti tým mienilo toto: „Ježiš, moja mama má bolesti. Prosím, uzdrav ju."

 

Boh hľadá hĺbku
Koľko slov by asi minul dospelý človek? Snažil by sa sformulovať niečo krasoznejúce, možno aj poetické a nezabudol by pridať kýbeľ emócií. Dievčatko modlitbou naučilo, že dôležitosť nie je v počte viet, ale v úprimnosti srdca. Boh sa priznal, ženy sa okamžite dotkol a jej bolesť zmizla. Že to je náhoda? Alebo to nie je uveriteľné?

 

Nuž, náhodou sa to dá nazvať len ťažko a neuveriteľné to možno je, ale stalo sa to. Boh dal najavo, v čom má záľubu. Nehľadá siahodlhý monológ bez štipky pravdy, načahuje sa po hĺbke a po presnej kombinácii písmen. Je rád, keď modlitebník vie, čo chce a neváha mu to povedať. Tomu sa hovorí viera.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok