Taliansko - Rusko 0:4 v B-skupine, Taliani vypadli

NETKY.SK • 15 Máj 2012, 06:51 • 2 min

Taliansko - Rusko 0 4 v B-skupine, Taliani vypadli - Hokej Spoločne s Kazachstanom vypadli na majstrovstvách sveta v Štokholme a Helsinkách z elitnej kategórie aj hokejisti Talianska. Reprezentanti z Apeninského polostrova prehrali v poslednom svojom vyst

Spoločne s Kazachstanom vypadli na majstrovstvách sveta v Štokholme a Helsinkách z elitnej kategórie aj hokejisti Talianska. Reprezentanti z Apeninského polostrova prehrali v poslednom svojom vystúpení na svetovom šampionáte v B-skupine s Ruskom 0:4. Zborná prešla základnou skupinou bez straty kvetinky a vo štrvťfinále sa stretne s Nórskom alebo Českom.
      V pondelkovom zápase nepripustil favorit žiadne prekvapenie a už vôbec nie športový zázrak. Zborná kontrolovala vývoj počas celého duelu, ktorý odohrala na pol plynu. Rusi si vystačili s tromi kompletnými päťkami a nezaváhali ani v siedmom stretnutí základnej časti. V 11. minúte po pohotovej nahrávke Kuznecova spoza bránky dal svoj druhý gól na turnaji Dacjuk. V druhej časti hry skórovali aktívny Kuznecov a Birjuk, pričom gólový účet uzatvoril v poslednej tretine Popov.

B-skupina:
      Taliansko - Rusko 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
      Góly: 11. Dacjuk (Kuznecov), 25. Kuznecov (Kuľjomin), 29. Birjukov (Malkin, Perežogin), 54. Popov. Rozhodcovia: Baluška (SR), Johansson (Švéd.) - Semionov (Est.), Valach (SR), vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0.
      Taliansko: Tragust - de Marchi, Plastino, Johnson, Larkin, Hofer, Insam, Marchetti, Iori - Scandella, Tudin, Ansoldi - Fontavine, Rocco, Sirianni - Felicetti, Egger, Iannone - Edwardson, Bernard, de Toni
      Rusko: Varlamov – Nikulin, Birjukov, Denisov, Medvedev, Nikitin, Rjasenski, Jemelin - Malkin, Popov, Perežogin – Dacjuk, Kuľjomin, Kuznecov – Tereščenko, Širokov, Žerdev – Svitov, Kokarov, Ketov