Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
27. feb. 2021Alexander
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Štát postupne firmám prepláca náklady na testovanie
Štát postupne firmám prepláca náklady na testovanie
16.02.2021 13:32 Ekonomika
Štát požiadala takmer stovka firiem o preplatenie nákladov na testovanie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
16.02.2021 13:32 Ekonomika

Štát požiadala takmer stovka firiem o preplatenie nákladov na testovanieSLOVENSKO - Firmy požiadali štát o preplatenie testovania. Už je vyplatených 62 tisíc Eur.


Takmer stovka firiem už požiadala štát  o preplatenie nákladov na testovanie. Aktuálne ministerstvo eviduje platby pre 98 spoločností v celkovej hodnote 222 tis. Eur, z čoho je už vyplatených 62 tis. Eur a zadaných na úhradu 160 tis. Eur. Úhrady by pritom mali prebehnúť najbližšie dni. „Zo sumy 222 tis. eur tvoria takmer 30 % štyria zamestnávatelia z oblasti automobilového priemyslu a rafinérie," doplnil rezort.

 


Systém testovania v podnikoch upravuje manuál, ktorý schválila vláda. Ten stanovuje, že náklady spojené s testovaním bude kompenzovať štát sumou 3,5 eura na každú otestovanú osobu.

 

 

O finančnú náhradu majú spoločnosti žiadať Ministerstvo vnútra prostredníctvom príslušného okresného úradu, súčasťou žiadosti musí byť výkaz o dátume a počte otestovaných. Rezort vnútra prostredníctvom príslušného okresného úradu uhradí finančnú náhradu na základe doručenej žiadosti bezodkladne.

 

Súvisiaci článok: REPORTÁŽ Štát podporí testovanie zamestnancov vo firmách. Tie však poukazujú na viacero komplikáciíreklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  FreepikNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok