Sparta Praha zvíťazila v 3. predkole nad Malmö 4:2, hetrik Lafatu

NETKY.SK • 30 Júl 2014, 09:33 • 2 min

MALMO - Futbalisti Sparty Praha zvíťazili v utorňajšom prvom zápase 3. predkola Ligy majstrov 2014/2015 na domácej pôde nad švédskym Malmö FF 4:2, keď otočili nepriaznivý stav z prvého polčasu 1:2.

Ako prví išli do vedenia hostia, keď sa v 17. minúte presadil Emil Forsberg. O päť minút neskôr síce vyrovnal David Lafata, no o ďalších päť viedli znova Švédi zásluhou Isaaca Kiese Thelina. Sparta však mala výborný vstup do druhého dejstva, keď v rozpätí 51. a 52 minúty otočila skóre vo svoj prospech. Najprv sa trafil Lafata a po ňom aj Radoslav Kováč. Dvadsať minút pred koncom podčiarkol triumf domácich svojím tretím gólom v zápase Lafata. Pre tridsaťdvaročného útočníka to bol už ôsmy gól v prebiehajúcom ročníku LM, prvých päť strelil do siete Levadie Tallinn v úvodnom zápase 2. predkola.

Slovenský stredopoliar Michal Breznaník naskočil do duelu v 71. minúte.

3. predkolo Ligy majstrov - prvý zápas:

ŠK Slovan Bratislava (SR) - FC Šeriff Tiraspoľ (Mold.) 2:1 (1:0)
Góly: 42. Žofčák (z pok. kopu) 85. K. Mészáros - 74. Ricardinho, ŽK: 90.+ D. Perniš - 40. Elkin Blanco, 80. Ginsari, 88. Juninho Potiguar, ČK: 61. Lásik (Slovan) za hrubý faul, rozhodoval: Studer (Švaj.), 6711 divákov
Zostavy:
Slovan: D. Perniš - Čikoš, D. Hudák, Niňaj, Jablonský - Lásik - Žofčák (59. K. Mészáros), Grendel, Milinkovič - Fořt (81. Lester Peltier), Soumah (66. Halenár)
Šeriff: Degra - Balima, Metoua, Muresan, Joaozinho - Elkin Blanco - Cadú, Thiago Galvao (56. Ginsari), Henrique Luvannor (72. Ricardinho) - Ismail Isa (84. Juninho Potiguar), Fred Benson

Sparta Praha (ČR) - Malmö FF (Švéd.) 4:2 (1:2)
Góly: 22., 51. a 70. Lafata, 52. R. Kováč - 17. E. Forsberg, 27. Kiese Thelin