Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
2. feb. 2023Erika
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Spolupráca by mala priniesť pokrok v boji proti teroristom.
Spolupráca by mala priniesť pokrok v boji proti teroristom.
24.06.2019 16:11 Domov
Slovensko sa spojí s Indonéziou za spoločný boj proti terorizmu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
24.06.2019 16:11 Domov

Slovensko sa spojí s Indonéziou za spoločný boj proti terorizmuBRATISLAVA - V dnešných hodinách na pôde rezortu vnútra podpísali riaditeľ indonézskeho Národného centra pre boj proti terorizmu Suhardi Alius a štátny tajomník Ministerstva vnútra SR (MV SR) Michal Bagačka dokument, ktorý zaväzuje obe krajiny na spoločný boj proti terorizmu.


V Memorande o porozumení medzi MV SR a Národným centrom pre boj proti terorizmu Indonézskej republiky sa obe strany dohodli na spolupráci Slovenska a Indonézie pri predchádzaní, potláčaní a boji proti terorizmu. Rozsah spolupráce zahŕňa výmenu spravodajských informácií a informácií medzi zúčastnenými stranami, týkajúcich sa prípadov zahraničných teroristických bojovníkov, vrátane štátnych príslušníkov zúčastnených strán.

 

 

Tiež obsahuje podporu spolupráce medzi orgánmi činnými v trestnom konaní zúčastnených strán pri predchádzaní, potláčaní a boji proti teroristickým skupinám. Dohoda zahrňuje aj posilnenie budovania kapacít a schopností prostredníctvom workshopov, vzdelávacích programov či výmenných návštev vysokých úradníkov a odborníkov.

 

"V súčasnosti, viac ako kedykoľvek v minulosti, je naša spoločnosť konfrontovaná s hrozbou, ktorá cieli na samé základy štátov, bezpečnosť jeho inštitúcií a čo je najdôležitejšie, životy a zdravie ľudí," povedal Bagačka.

 

 

Navyše ešte doplnil, že v súčasnosti už poznáme prostriedky, pomocou ktorých môžeme proti terorizmu úspešne bojovať. Patrí sem spolupráca jednotlivých krajín, výmena poznatkov či zdieľanie spravodajských informácií medzi krajinami. "Teším sa na dlhú a úspešnú spoluprácu pri ochrane našich občanov a v boji proti nezmyselnému násiliu,“ dodal Bagačka.

 

 

 reklama


reklama


Zdroj: TASR/netky LČ

Foto:  Pixabay, TASR,Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok