Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. sep. 2020Václav
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Spolupráca by mala priniesť pokrok v boji proti teroristom.
Spolupráca by mala priniesť pokrok v boji proti teroristom.
24.06.2019 16:11 Domov
Slovensko sa spojí s Indonéziou za spoločný boj proti terorizmu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
24.06.2019 16:11 Domov

Slovensko sa spojí s Indonéziou za spoločný boj proti terorizmuBRATISLAVA - V dnešných hodinách na pôde rezortu vnútra podpísali riaditeľ indonézskeho Národného centra pre boj proti terorizmu Suhardi Alius a štátny tajomník Ministerstva vnútra SR (MV SR) Michal Bagačka dokument, ktorý zaväzuje obe krajiny na spoločný boj proti terorizmu.


V Memorande o porozumení medzi MV SR a Národným centrom pre boj proti terorizmu Indonézskej republiky sa obe strany dohodli na spolupráci Slovenska a Indonézie pri predchádzaní, potláčaní a boji proti terorizmu. Rozsah spolupráce zahŕňa výmenu spravodajských informácií a informácií medzi zúčastnenými stranami, týkajúcich sa prípadov zahraničných teroristických bojovníkov, vrátane štátnych príslušníkov zúčastnených strán.

 

 

Tiež obsahuje podporu spolupráce medzi orgánmi činnými v trestnom konaní zúčastnených strán pri predchádzaní, potláčaní a boji proti teroristickým skupinám. Dohoda zahrňuje aj posilnenie budovania kapacít a schopností prostredníctvom workshopov, vzdelávacích programov či výmenných návštev vysokých úradníkov a odborníkov.

 

"V súčasnosti, viac ako kedykoľvek v minulosti, je naša spoločnosť konfrontovaná s hrozbou, ktorá cieli na samé základy štátov, bezpečnosť jeho inštitúcií a čo je najdôležitejšie, životy a zdravie ľudí," povedal Bagačka.

 

 

Navyše ešte doplnil, že v súčasnosti už poznáme prostriedky, pomocou ktorých môžeme proti terorizmu úspešne bojovať. Patrí sem spolupráca jednotlivých krajín, výmena poznatkov či zdieľanie spravodajských informácií medzi krajinami. "Teším sa na dlhú a úspešnú spoluprácu pri ochrane našich občanov a v boji proti nezmyselnému násiliu,“ dodal Bagačka.

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/netky LČ

Foto:  Pixabay, TASR,Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok