Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
1. feb. 2023Tatiana
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
04.02.2013 08:02 Politika
Slovensko by mohlo mať viac bojaschopných stíhačiek
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.02.2013 08:02 Politika

Slovensko by mohlo mať viac bojaschopných stíhačiekSlovensko by mohlo mať viac bojaschopných stíhačiek - Politika Slovensko by mohlo mať v budúcnosti viac bojaschopných stíhacích lietadiel. Zabezpečiť to má dôsledné vyžadovanie plnenia ustanovení tzv.


Slovensko by mohlo mať v budúcnosti viac bojaschopných stíhacích lietadiel. Zabezpečiť to má dôsledné vyžadovanie plnenia ustanovení tzv. abonentnej zmluvy, ktorá bola podpísaná za bývalého vedenia rezortu v novembri 2011. "To nedbalo na plnenie tejto zmluvy, v dôsledku čoho došlo k zníženiu počtov bojaschopných lietadiel až na minimum," priblížila hovorkyňa ministerstva obrany Martina Balleková.

Až v septembri minulého roka na prvej konferencii o technickom stave lietadiel Mig29 a dôraznom vyžadovaní plnenia zmluvy sa ruská strana zaviazala zodpovednejšie plniť svoje záväzky. Na tejto konferencii prisľúbili dodať náhradné dielce na uschopnenie ďalších lietadiel do konca roka 2012. Koncom januára sa uskutočnila druhá konferencia, na ktorej sa vyhodnotili tieto prísľuby.

"Môžeme konštatovať, že ruská strana splnila svoj prísľub a za posledné tri mesiace dodala všetok materiál, ktorého objem bol väčší ako za posledné dva roky," uviedol šéf rezortu Martin Glváč po stretnutí s generálnym riaditeľom RSK MiG Sergejom Sergejevičom Korotkovom.

Ten potvrdil, že ruská strana má záujem odstrániť všetky nedostatky, ktoré sa počas plnenia zmluvy vyskytnú. "Musíme splniť všetky záväzky, ktoré nám vyplývajú z tohto kontraktu, a potom sa musíme posunúť ďalej. Chceme sa zaoberať aj otázkou našej ďalšej účasti vo vývoji slovenského letectva,"uviedol Korotkov.

Podľa Glváča sa treba zaoberať tým, či Slovensko bude pokračovať v tomto kontrakte, alebo sa bude venovať inej technike.

Náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Peter Vojtek potvrdil záujem spolupracovať s ruskými expertmi na tom, aby sa zvýšila spoľahlivosť a bojaschopnosť slovenských stíhacích lietadiel. "Do apríla chceme pripraviť koncepciu rozvoja letectva, pričom zvážime všetky aspekty. Samozrejme, pri jej tvorbe sa budeme odrážať od ekonomických možností," zdôraznil.

Zdroj: TASR


reklama


reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok