Slováci premárnili v kvalifikácii na ME 2015 náskok a prehrali s Rumunmi

NETKY.SK • 10 August 2014, 23:37 • 2 min

PEZINOK - Basketbalisti Slovenska prehrali v úvodnom kvalifikačnom stretnutí o postup na majstrovstvá Európy 2015 v nedeľu v Pezinku s Rumunskom nečakane 69:81 (41:31).

Nezdar má punc prekvapenia, keďže zverenci Milana Černického mali v priebehu duelu až 16-bodový náskok.

Najbližšie nastúpi výber SR v stredu 13. augusta v Rige proti Lotyšsku (19.15 SELČ). Na ME 2015 postúpia víťazi siedmich skupín a šesť najlepších družstiev na druhom mieste (zápasy s poslednými tímami v skupine sa nezapočítavajú). O 13 miesteniek bojuje dovedna 26 krajín.

Kvalifikácia ME basketbalistov - F-skupina - nedeľa:
Slovensko - Rumunsko 69:81 (27:13, 14:18, 13:29, 15:21)
Zostava a body SR: Miloševič 20 (4 trojky), Bílik 10, Sedmák 8, Dorazil 7, Jašš 4/10 doskokov (Kuffa 10, Mrviš 6, Šimek 4, Žiak 0)
Najviac bodov Rumunska: Nicoara 20, Moldoveanu 18, Gutoaia 13
TH: 16/10 - 28/21, fauly: 25 - 19, trojky: 9 - 4, rozhodovali: Zamojski (Poľ.), Rohacky (Rak.) a Kapitány (Maď.), 800 divákov

Ani oddychový čas hostí už po troch minútach za stavu 11:3 neprerušil vydarený nástup Slovákov do stretnutia. V 7. min už svietil na tabuli stav 23:7 a na konci úvodnej tretiny 27:13. Domáci si vybudovali až 16-bodový náskok, ale ani to im napokon nestačilo na úspech.

Dvojciferné vedenie po prvom polčase bolo fuč už v 24. min, keď Rumuni otočili na 44:43. V závere tretej štvrtiny sa hostia odpútali na 60:54 a náskok už nepustili z rúk. Úspešnosť streľby slovenského výberu klesla tesne pod 40 percent, hosťujúca sa šplhala k 50 %.

Hlasy:
Richard Ďuriš (asistent trénera SR): "Bol to pre nás náročný zápas. Mali sme v tíme zdravotné problémy, čo poznačilo našu rotáciu hráčov. Musíme mať hlavy hore a pokračoval ďalej ako tím. Ešte na nás čaká päť zápasov."

Nenad Miloševič (rozohrávač SR): "Rumunsko odohralo veľmi dobrý zápas. Ukázalo sa ako rozumný tím. My sme výborne začali, ale nedokázali sme zareagovať na súperovu agresívnu obranu."