Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. apr. 2021Valér
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Dotáciu možno poskytnúť v sume najviac 1 800 eur za jeden rok.
Dotáciu možno poskytnúť v sume najviac 1 800 eur za jeden rok.
18.02.2021 14:21 Domov
Slováci bez príjmov môžu žiadať o dotáciu. Informuje o tom hnutie SME RODINA
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
18.02.2021 14:21 Domov

Slováci bez príjmov môžu žiadať o dotáciu. Informuje o tom hnutie SME RODINAMinisterstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky, pod vedením ministra práce Milana Krajniaka rozbehlo novú formu pomoci, tzv. SOS dotáciu.


Poslanec Národnej rady SR a podpredseda hnutia SME RODINA Milan Krajniak a  Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky pre obyvateľov Slovenska pripravilo finančnú pomoc, ktorú nazvali SOS dotácia.  Tá sa má týkať prioritne osôb, ktoré v následku krízy skončili bez príjmov nespadajú do Prvej pomoci ++. 

 

"Za nevykonávanie činnosti sa považuje nie len skončenie pracovného pomeru, zrušenie alebo pozastavenie živnosti a pod., ale aj trvanie pracovného pomeru pri pracovnoprávnom vzťahu na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru, nezrušenie alebo nepozastavenie živnosti za podmienky, ak fyzická osoba nemôže túto činnosť v čase krízovej situácie vykonávať," uvádza sa na stránke Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny.

 

Súvisiaci článok: Predseda NRSR to povedal jasne, karanténa pre osoby zo zahraničia tu mala byť už skôr

 

 

Aká je výška SOS dotácie?

Dotáciu možno poskytnúť v sume najviac 1 800 eur za jeden rok. Dotácia sa poskytuje najviac v sume 300 eur za mesiaci, v ktorom sú splnené podmienky, a to aj vtedy, ak sú tieto podmienky splnené len za časť mesiaca, najmenej však 15 kalendárnych dní(2).

 

V prípade poberateľa dôchodkovej dávky alebo člena domácnosti, ktorému bola pomoc v hmotnej núdzi priznaná bezprostredne po ukončení poskytovania SOS, ktorých suma je nižšia ako mesačná suma dotácie (300 eur), sa suma poskytnutej dotácie určí ako rozdiel medzi mesačnou sumou dotácie a sumou dôchodkovej dávky/pomoci v hmotnej núdzi, ktoré táto osoba poberá.

 

 

Ako o pomoc žiadať?

Podmienkou je predloženie  žiadosti o poskytnutie SOS dotácie. Žiadateľ predkladá vyplnenú a podpísanú žiadosť úradu, v ktorého územnom obvode má pobyt. Všetky ďalšie informácie sa záujemcovia dozvedia na tomto odkaze.

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Miloš Cíbik

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok