Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
6. okt. 2022Natália
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
13.09.2022 09:00 Zahraničie
Škandály a bolesti kráľovskej rodiny: Kráľovná manželka, ktorá nebola krásna, nebola panna a ktorá ukradla kráľovo srdce
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
13.09.2022 09:00 Zahraničie

Škandály a bolesti kráľovskej rodiny: Kráľovná manželka, ktorá nebola krásna, nebola panna a ktorá ukradla kráľovo srdceNikdy nevyčnievala krásou, hoc príťažlivou ju nazývali často, nikdy nebola známa priveľkou jemnosťou, hoc vždy patrila k noblesným a vychovaným dámam. Kráľovná manželka sa nikdy netajila podrezaným jazykom a spoločnosťou tiež nepohŕdala, lebo ona sa nevyhýbala pohľadom, ani rečiam a ani škandálom.


Nech by sme na nej vynašli akýkoľvek nedostatok, je nepopierateľné, že disponuje niečím, čo pobláznilo mužské srdce natoľko, až je z toho príbeh vhodný na román. Dvaja ľudia, čo sa zaľúbili, dvaja, ktorí nesmeli alebo nedokázali byť spolu, dvaja, čo podvádzali a upadli do mileneckého pomeru a napokon dvaja, čo aspoň v starobe vyzbierali odvahu na šťastie.

 

Nebola hocikto

 

Dojem by mohol byť všelijaký, ale Camilla, kráľovná manželka, sa nenarodila ako hocikto. Jej rodičia neboli dajakí koniari, nechodila ufúľaná a vždy so stopami po fyzicky namáhavej práci, veru nie.

Camilla Rosemary Shand pochádzala z rodiny, ktorá mala svoje pevné miesto v aristokratických kruhoch, a vďaka tomu sa jej dostalo cti študovať naozaj na prestížnych školách tak v Londýne, ako aj vo Švajčiarsku či vo Francúzsku. Keby ste sa tých, ktorých oslovovala priatelia, spýtali na jej osobnosť, na to, aká bývala a podľa čoho spoznávali vôňu jej duše, odpovedali by, že s ňou bola veliká zábava. Camilla bola veselá, usmiata, a nielenže sa vnútorne cítila vynikajúco ona, ale ešte aj druhých rozveseľovala, takže sa nedalo pri nej len tak postávať bez aspoň mierneho úškrnu.

 

Na prvý pohľad

 

Keď ju terajší kráľ Charles prvý raz zočil, vraj to bola láska na prvý pohľad. Taká, čo sa rozpúta v sekunde, a hoci by ju niekto pre rýchle vzplanutie podozrieval aj z prirýchleho ukončenia, nie je to tak, lebo čo sa započalo, nebolo v ich silách zastaviť.

Stalo sa tak na zápase konského póla, a ako to už býva, s prvým zoznámením sú späté všelijaké špekulácie, viaceré historky, ktoré majú za cieľ rozbúchať romanticky ladené srdcia.

Dvojica, akokoľvek pripútaná k sebe, však nezískala požehnanie od kráľovského dvora, lebo ona už nebola pannou a sobáš s následníkom trónu jednoducho nesmel ani len prísť do úvahy.

 

 

Vydala sa

 

V súvislosti s ich romancou sa však rozšírili aj reálnejšie, hoc možno neromantické skutočnosti, a síce, že Camilla by sa za neho bola ihneď a zaraz vydala, ak by ju len požiadal. Keby ju bol oslovil a vyznal sa, nezaváhala by, ale on tak neurobil. Jednako ho viedla zbabelosť, a jednako nerozhodnosť a sem-tam ho ešte aj zlákal šarm iných žien.

A ona nemienila a ani nemohla čakať večne, veď mala predsa aj nejakú hrdosť a v rámci nej si bola nútená uchovať zdravý rozum, čo ako ju city zrádzali.

V roku 1974 sa teda pod vplyvom okolností vydala za muža, ktorý ju dlhé roky obdivoval, za dôstojníka kráľovskej jazdy, Andrewa Bowlesa, a tomu v manželskom spolužití porodila dve deti.

 

Nevera

 

Charles sa svojej vášnivej lásky nevedel celkom vzdať, a tak navrhol, aby sa stretávali i napriek všetkému a všetkým. Potajme. Ako milenci. Budú si dávať všetko a zároveň nič. Budú spolu, ale zároveň bude každý inde. A nerozlúčia sa, nie, lebo to by bolo neznesiteľné.

A Camilla súhlasila, milenkou mu bola, aj kým sa ešte neoženil, ale aj vtedy, keď už sa oženil. Či to bolo také uchované v súkromí, ako pôvodne plánovali, už nemusíme premýšľať, lebo vieme, že nebolo. Vieme, že aj princezná Diana, ktorú si on vzal, a dokonca aj dôstojník, ktorému zasa sľúbila vernosť ona, netrpeli hlúposťou a o nevere vedomosť mali. Vraví sa dokonca, že Bowles vždy vopred dostal informáciu, keď sa milenci mali zísť a dopriaval im čas aj miesto, vzďaľoval sa a diskrétne mlčal.

 

Rozvod

 

A teraz sú spolu, ako manželia, aj keď premárnili toľké roky. On sa rozviedol a Diana zahynula, aj ona sa rozviedla a potom, v roku 2005 si povedali svoje áno pred zrakom celého sveta. Nie každý im to praje, ale tak to býva. Takí sme my ľudia.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: NetkyNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok