Paulo Dybala a hráči Juventusu Turín
01.12.2021 11:03 Šport
Serie A: Juventus si poradil s nováčikom, Atalanta sa pohrala s Benátkami
ilustračné foto

TALIANSKO – Stará dáma si v utorkovom zápase poradila na ihrisku nováčika Salernitany 2:0. Atalanta hostila na domácej pôde druhého nováčika z Benátok.

Dybala s Moratom zariadili výhru Juventusu

Zverenci Maxa Allegriho sa v tohtoročnej sezóne nevedia dostať do hernej pohody a po víkendovej prehre s Atalantou potrebovala stará dáma dobrý výsledok. Salernitana sa v nováčikovskej sezóne poriadne trápi a doposiaľ figuruje na poslednom mieste Serie A.

Juventus bol od začiatku lepším tímom a jednoznačne diktoval hru. O úvodný gól sa postaral Paulo Dybala, ktorý po narážačke s Kuliševskim nádherne trafil spoza šestnástky. V 28. minúte mohol skórovať Chiellini, no jeho gól bol systémom VAR označený ako neplatný.

V druhom polčase sa Salernitana dostala k ojedinelej šanci, center sa dostal až k Ranierimu a mladý obranca orazítkoval žrď Szczesneho brány. Na 2:0 zvýšil v 70. minúte striedajúci Alváro Morata, ktorý sa najlepšie zorientoval pred bránou Salernitany. Na záverečných 3:0 mohol z penalty zvýšiť Dybala, no jeho penalta pripomenula slávnu penaltu Sergia Ramosa a skóre tak zostalo 2:0.

Atalanta nastrieľala Benátkam 4 góly!

Gasperiniho tím dal ďalšiemu nováčikovi poriadnu lekciu. Benátkam sa v ich nováčikovskej sezóne darí o niečo lepšie ako Salernitane a pohybujú sa okolo 16. miesta v talianskej lige. O prvé dva góly domácich sa postaral vo veľmi dobrej forme hrajúci Mario Pašalič a po jeho zásahoch viedli domáci už 2:0.

V druhom polčase pridali domáci ešte dva presné zásahy, tretí gól skóroval defenzívny záložník Koopmeiners a na konečných 4:0 upravil svojím hetrikom Chorvát Pašalič.

Fiorentina si poradila so Sampdoriou

Fialkám sa v tejto sezóne náramne darí a figurujú na 6. miesto Serie A. Po cennom skalpe AC Milána zaváhali na pôde Empoli, no so Sampdoriou to bolo už o niečom inom. Síce sa Sampdoria dostala do rýchleho vedenia po presnom zásahu Gabbiadiniho. Fiorentinu inkasovaný gól nakopol a za 30 minút od inkasovaného gólu viedla 3:1. Vyrovnávajúci gól strelil Callejón, do vedenia dostal domácich Vlahovič a na 3:1 uzavrel v 45. minúte Sottil.

Zdroj: Netky Oliver Petho