Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. okt. 2021Lukáš
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Igor Matovič
Igor Matovič
02.02.2021 09:09 Domov
Rozbehol premiér anketu alebo antikampaň?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.02.2021 09:09 Domov

Rozbehol premiér anketu alebo antikampaň?Premiér chce opraviť Slovensko a rozbehol anketu na sociálnej sieti.


Matovič začal so zaujímavou anketou na svojej sociálnej sieti. Už tri dni dáva ľuďom otázky a nazýva ich „ĽUDIA BOŽÍ“. Zrejme si z toho sľubuje úprimné odpovede nás Slovákov, či návrhy ako problém riešiť. Zatiaľ nehce prezradiť zámer tejto „ankety“. No spomenul tiež, že kto ho pozná, nájde vraj odpoveď medzi riadkami.

 

 

Možno sa stačí pozrieť na hashtag #OpravmeSpoluSlovensko🇸🇰 a následne si pár z nás predstaví opravu nášho štátu, iní si to ani neprečítajú, lebo stratili dôveru a ďalší si vyberú možnosť tretiu, vidia v tom antikampaň voči Petrovi Pellegrinimu, ktorý však vo sfére antikampaní nezaostáva, nakoľko si zo skríningového testovania urobil anketu iného druhu rovnajúcu sa volebnej kampani.

 

 

V prvý deň ankety sa Igor Matovič zaoberal celkom zaujímavou otázkou pre nás ženy. Riešil v nej nespravodlivosť v postavení muža a ženy. „Vieme, že ženy matky nemajú len jednu prácu, ale v podstate zo zamestnania plynulo prechádzajú do práce druhej - rodinnej. Kým za prvú prácu sú ocenené mzdou, druhú robia z čistej lásky a paradoxne - sú za ňu celoživotne potrestané nižšími mzdami (-20%) voči mužom a nižšími dôchodkami,“ uviedol na sociálnej sieti. „Je to fér? Ja si myslím, že určite nie,“ rozumne skonštatoval Matovič. Podľa premiéra je najvyšší čas postaviť sa dôrazne na stranu matiek. Prvá otázka znie : „JE ČAS, alebo budeme na ženy matky kašľať tak ako všetky vlády doteraz - od Mečiara po Pellegríniho?"

 

Prišiel ďalší deň. A otázka týkajúca sa detí. V roku 1989 sa na Slovensku narodilo 80 tisíc detí. Skonštatoval, že odvtedy sa rodí menej a menej detí čo je cca 57 tisíc ročne. Nazval to demografickou krízou. Čo podľa neho znamená, že bude čím ďalej tým menej pracujúcich robiť na čím ďalej tým viac dôchodcov a na pokrytie dôchodkov budú musieť výrazne stúpnuť odvody a dane. No ako protivariantu navrhuje urobiť  „bleskurýchle“ prorodinný štát, kde podľa neho už nebude platiť, že si rodina nemôže dovoliť ďalšie dieťa. Druhá otázka je: „ JE ČAS nabrať odvahu urobiť zo Slovenska skutočný prorodinný štát, alebo sa budeme dramatickému stárnutiu Slovenska len bezprízorne prizerať, tak ako všetky vlády doteraz - od Mečiara po Pellegríniho?“

 

Ubehli tri dni a spolu s nimi prišla tretia otázka, v ktorej sa zaoberal nerovnosťou  medzi sosiálnymi vrstvami. Uviedol paradoxy „chudobných“ a „bohatých detí“. Premiér sa snaží vysvetliť jeho víziu o spravodlivom prorodinnom štáte. „Toto je ten Ficov a Pellegríniho sľúbený  sociálny štát? Atrapa, sociálny a ani spravodlivý nie. Deti nemôžu doplácať na to, ako úspešní sú ich rodičia. Ak sa rodičia snažia, deťom by sme ako zodpovedné spoločenstvo ľudí mali zabezpečiť taký životný štandard, aby sa nemuseli pred svojimi spolužiakmi cítiť ako menejcenní,“ opisuje svoje úvahy. Tretia otázka vlastne úzko súvisí s druhou: JE ČAS nabrať odvahu urobiť zo Slovenska skutočný prorodinný štát, alebo sa budeme len nečinne prizerať, tak ako všetky vlády doteraz - od Mečiara po Pellegríniho?“

 

Naskytá sa nám množstvo ďalších otázok ale najpodstatnejšia zostáva, chceme opraviť Slovensko?reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Kristýna Peštová

Foto:  Fb Peter Pellegrini/ Fb Igor MatovičNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok