Real Madrid a Schalke sú blízko postupu do semifinále,

NETKY.SK • 6 Apríl 2011, 07:43 • 2 min

Taliansky veľkoklub Inter Miláno si pravdepodobne definitívne zahatal cestu k obhajobe vlaňajšieho triumfu vo futbalovej Lige majstrov. V utorňajšom prvom štvrťfinálovom súboji ročníka 2010/2011 "nerazzurri" prehrali na domácej tráve so Schalke 04 Gelsenkirchen nečakane hladko 2:5, pričom dvakrát viedli. V odvete budú zverenci brazílskeho trénera Leonarda potrebovať nadľudské výkony na odčinenie domáceho fiaska a zmazanie trojgólového manka.

V druhom zápase večera Real Madrid splnil úlohu favorita a zdolal na svojom Štadióne Santiaga Bernabeua anglického soka Tottenham Hotspur jednoznačne 4:0. Už vo 4. minúte sa zverenci portugalského trénera Joseho Mourinha ujali vedenia gólom Emmanuela Adebayora. Hostia dohrávali od 15. minúty bez vylúčeného kanoniera Petra Croucha a stupňujúcemu tlaku neodolali, keď Adebayor v druhom polčase zvýšil na 2:0. Exportnou krížnou strelou sa prezentoval Argentínčan Angel Di Maria (3:0) a skóre stretnutia hraného takmer výlučne na polovici debutanta v európskom pohári číslo jeden uzavrel Cristiano Ronaldo.

Odvety na White Hart Lane a vo Veltins-Arene sú na programe v stredu 13. apríla.

sumáre 1. zápasov štvrťfinále LM 2010/2011:

Real Madrid - Tottenham Hotspur 4:0 (1:0)

Góly: 4., 57. Adebayor, 72. Di Maria, 87. Ronaldo. Rozhodca: Brych (Nem.), ŽK: Adebayor, Pepe - Crouch, Van der Vaart, Defoe, ČK: 15. Crouch po druhej ŽK

zostavy a striedania:

Real: Casillas - Ramos, Pepe, Carvalho, Marcelo - Alonso, Khedira (61. Diarra) - Di Maria (77. Kaka), Özil, Ronaldo - Adebayor (74. Higuain)

Tottenham: Gomes - Čorluka (79. Bassong), Gallas, Dawson, Assou-Ekotto - Lennon, Sandro, Modrič, Bale - Van Der Vaart (46. Defoe) - Crouch

Real zbytočne netaktizoval a okamžite priklincoval súpera na vlastnú polovicu. V úvode hýril aktivitou uzdravený Cristiano Ronaldo, ktorého dva pokusy si ešte cestu do siete nenašli. Do tretice však už mimoriadne nabudení hráči "bieleho baletu" zasadili dezorientovanému súperovi prvý gólový úder, keď po rohu hlavou skóroval Adebayor. V 15. minúte sa koncepcia Tottenhamu ešte viac naštrbila. Crouch si vykoledoval červenú kartu po dvoch "žltých" napomínaniach a nechal sa detinsky vylúčiť. Takýto priebeh hral do kariet Realu, ktorý sa potreboval rehabilitovať za víkendovú ligovú prehru s Gijonom. V 30. minúte si nabehol na skvele načasovanú loptu do priestoru na ľavom krídle Bale, ale križovaný Marcelom vystrelil v plnom behu len do bočnej siete. Bola to jediná vážna šanca v oslabení hrajúcich hostí, inak opraty zápasu držal v rukách španielsky favorit pomýšľajúci po prvej účasti v semifinále LM od roku 2003. Rozhodca mu navyše uprel právo kopať penaltu po zásahu rukou jedného z obrancov Tottenhamu vo vlastnej šestnástke. Druhý gól visel na vlásku a v 57. minúte aj padol, keď po centri Marcela opäť hlavou skóroval Adebayor. V 66. minúte siahal s chuťou hrajúci reprezentant Toga po hetriku, keď ho neubránil Gallas a až Gomes musel hasiť vyrazením lopty na roh. V 72. minúte si Di Maria naviedol loptu na ľavačku a tretíkrát prekonal prehustený obranný val Spurs. V závere sa dočkal gólu aj agilný Ronaldo, čím pochoval nádeje Tottenhamu na postup.

Inter Miláno - Schalke 04 Gelsenkirchen 2:5 (2:2)

Góly: 1. Stankovič, 34. Milito - 17. Matip, 40., 75. Edu, 53. Raul, 57. Ranocchia (vlastný). Rozhodca: Atkinson (Angl.), ŽK: Stankovič, Chivu - Farfan, Sarpei, Papadopoulos, Raul, ČK: 62. Chivu po druhej ŽK

Inter: Cesar - Maicon, Ranocchia, Chivu, Zanetti - Stankovič (24. Kharja, 62. Cordoba), Motta (75. Nagatomo), Cambiasso - Sneijder - Eto'o, Milito

Schalke 04: Neuer - Učida, Matip, Höwedes, Sarpei - Farfan, Papadopoulos, Jurado (83. Draxler), Baumjohann (77. Schmitz) - Raul (87. Karimi), Edu

Na San Sire videli fanúšikovia ešte bleskovejší gól ako v Madride, keď sa Stankovič volejom trafil do čierneho už po necelej polminúte. Schalke však nezložilo zbrane a vyrovnalo hru v poli, odmenou nemeckého tímu bojujúceho po zbrabranej bundesligovej sezóne už len na medzinárodnej scéne bol vyrovnávajúci gol Matipa. Premiérovým zásahom v tomto ročníku súťaže prelomil strelecké suchoty dvojgólový hrdina vlaňajšieho finále Milito, ale ešte do polčasu Schalke potvrdilo, že ho zdobí typická vlastnosť nemeckých tímov - odmenou za buldodžiu povahu bol pre Rangnickov tím presný zásah Edua. A to ešte zo strany hostí nebolo všetko, rekordný strelec v LM Raul dal v 53. minúte na 3:2 a o štyri minúty neskôr zalial domácich studený pot po vlastnom góle Ranocchiu. Nervózny Chivu musel pod sprchy a Schalke si kontrolovalo perfektný výsledok, ktorý mu do odvety dáva všetky tromfy do rúk. V 75. minúte zarazil piatu dýku do srdca Interu Edu.