Pogačar tretíkrát za sebou triumfoval na Okolo Lombardska

NETKY.SK • 7 Október 2023, 18:15 • 2 min

BERGAMO - Slovinský cyklista Tadej Pogačar tretíkrát za sebou triumfoval na klasike Okolo Lombardska. Dvojnásobný víťaz Tour de France rozhodol v sobotu o svojom prvenstve počas stúpania na Passo di Granda a do cieľa prišiel o 51 sekúnd pred skupinou prenasledovateľov.

Za víťazným jazdcom SAE Team Emirates obsadil druhú priečku Talian Andrea Bagioli zo Soudalu Quick-Step. Tretí skončil Slovinec Primož Roglič z Jumbo-Visma. Pogačar sa stal tretím cyklistom v histórii, ktorý vyhral záverečný monument sezóny trikrát v rade. Pred ním to dokázali len Alfredo Binda a Fausto Coppi.

Prvé víťazné priečky pretekov Okolo Lombardska (Como - Bergamo, 238 km):

1. Tadej Pogačar (Slovin./SAE Team Emirates) 5:55:33 h, 2. Andrea Bagioli (Tal./Soudal Quick-Step), 3. Primož Roglič (Slovin.) Jumbo-Visma), 4. Alexander Vlasov (Rus./Bora-Hansgrohe), 5. Simon Yates (V. Brit./Jayco Alula), 6. Adam Yates (V. Brit./SAE Team Emirates) všetci +51 s