Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
22. jan. 2021Zora
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Deti sa môžu počas letných prázdnin zapojiť do bezplatných IT táborov
Deti sa môžu počas letných prázdnin zapojiť do bezplatných IT táborov
13.06.2020 13:19 Domov
Počas letných prázdnin budú dostupné bezplatné IT tábory pre deti
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
13.06.2020 13:19 Domov

Počas letných prázdnin budú dostupné bezplatné IT tábory pre detiBRATISLAVA - Počas letných prázdnin sa môžu deti prihlásiť do bezplatných IT táborov, kde sa môžu stať konštruktérmi robotov či výskumníkmi počasia.


IT tábory

Informovala o tom Eva Vašková z Komunikačného oddelenia Centra vedecko-technických informácií (CVTI) SR. Deti si v päťdňových táboroch môžu rozvíjať zručnosti v informatike, matematike, prírodných a technických vedách. Majú možnosť si obohatiť svoje vedomosti vo viacerých regiónoch Slovenska. Prvé IT tábory sú naplánované na začiatok júla na termín od 6. do 10. júla.

 

Kto sa môže táborov zúčastniť?
Manažérka publicity národného projektu Eva Kalužáková priblížila, že denných letných táborov sa môžu zúčastniť žiaci druhého stupňa základných škôl či prvých štyroch ročníkov osemročných gymnázií so záujmom nielen o informatiku, ale aj chémiu, fyziku, biológiu či geografiu. "Uvítame smelé dievčatá a odvážnych chlapcov, ktorí sa technických predmetov či informatiky neboja a majú záujem o ich štúdium. Naše skúsenosti z predchádzajúcich táborov, hovoria, že deti zábavnou formou súťažia a svojou usilovnosťou získavajú nové vedomosti a zručnosti," uviedla.

 

 

Čo sa môžu deti naučiť?
V rámci IT táborov sa deti naučia napríklad postaviť rôzne robotické konštrukcie zo stavebníc Lega a naprogramovať ich. Oboznámiť sa na nich môžu aj s programovaním webových stránok, programom Scratch či 3D modelovaním. Závisieť to bude od ich výberu a záujmu. Témy letných táborov sa v jednotlivých regiónoch budú prispôsobovať aktuálnemu záujmu. Deti sa v rámci programu stretnú s reálnymi vedeckými priestormi a budú môcť aktívne využiť laboratória na univerzitách a iných výskumných pracoviskách. Vašková podotkla, že rozširovanie vedomostí žiakov zábavnou formou v táboroch im môže neskôr pomôcť pri výbere štúdia strednej a neskôr aj vysokej školy. Dodala, že táto príležitosť je vhodnou pomôckou vzhľadom na aktuálne a perspektívne potreby spoločnosti a trhu práce.

 

 

Ako sa do táborov prihlásiť?
Vybrať a prihlásiť sa do denných IT táborov môžu na stránke národného projektu IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie. Na stránke je vypísaných šesť denných táborov. Do prvých dvoch táborov, ktoré organizuje Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach v termíne od 6. do 10. a od 13. do 17. júla, je možné poslať prihlášku do 15. júna. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje a je určený pre žiakov z regiónov mimo Bratislavského kraja.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/Netky Gabriela Nagyová

Foto:  Unsplash, IT AkadémiaNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok