Ondřej Palát rozhodol o výhre Tampy, Vancouver vyrovnal sériu

NETKY.SK • 26 August 2020, 11:31 • 2 min

EDMONTON/TORONTO- Hokejisti Tampy Bay Lightning zdolali v 2.zápase Boston Bruins a vyrovnali stav série na 1:1. To isté sa podarilo Vancouveru Canucks, ktorý zdolal Vegas Golden Knights

Palátov gól v predĺžení rozhodol o výhre bleskov

Víťazný gól Tampy strelil v Toronte v piatej minúte predĺženia Ondřej Palát. Erik Černák počas necelých 19 minút na ľade dvakrát strelecky ohrozil Jaroslava Haláka, pripísal si aj mínusový bod. "Bolo dôležité, že sme zakaždým dokázali odpovedať na gól súpera. V tretej tretine sme menej korčuľovali, ale inak sme podali dobrý výkon," zhodnotil zápas Palát pre nhl.com. Halák predviedol 36 úspešných zákrokov a prišiel o víťaznú sériu, ktorá trvala štyri zápasy, jeho spoluhráč Zdeno Chára odohral za Bruins 17 a pol minúty, zapísal si mínusku a rozdal päť bodyčekov.

Príspevok, ktorý zdieľa Tampa Bay Lightning (@tblightning),

Vancouver vyrovnal sériu

Canucks pomohol návrat krídelníka Tylera Toffoliho do zostavy po zranení. Už po minúte a pol otvoril skóre stretnutia s Vegas, na výhre sa podieľal aj dvoma asistenciami. "Cítil som sa veľmi dobre. Pred zápasom som telefonoval s niekoľkými priateľmi, bol to rušný deň. Mal som pocit, ako keby som išiel hrať svoje prvé play off," citovala Toffoliho zámorská stanica TSN. Rovnakú bilanciu 1+2 mal aj Elias Pettersson. Kapitán Vancouveru Bo Horvat prispel k víťazstvu dvoma presnými zásahmi a s ôsmimi gólmi vedie poradie strelcov vo vyraďovačke. Vancouveru pomohol aj skvelý výkon brankára Jacoba Markströma, ktorý mal 38 úspešných zákrokov. Tretí zápas série sa odohrá v noci na piatok o 3.45 SELČ.