Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
30. máj. 2023Ferdinand
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Klietkový chov
Klietkový chov
13.05.2021 09:57 Zaujímavosti
Ochranári zvierat vyzvali podpredsedu Európskej komisie na podporu zákazu klietkového chovu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
13.05.2021 09:57 Zaujímavosti

Ochranári zvierat vyzvali podpredsedu Európskej komisie na podporu zákazu klietkového chovuBRATISLAVA - Organizácie na ochranu zvierat vyzvali výkonného podpredsedu Európskej komisie Valdisa Dombrovskisa na podporu zákazu klietkového chovu v krajinách Európskej únie.


O Dombrovskisovu podporu požiadalo celkovo 170 organizácií na ochranu práv zvierat vrátane Slobody zvierat a Humánneho pokroku. Iniciatíva Koniec doby klietkovej má zabezpečiť, že z krajín mimo EÚ sa budú dovážať iba výrobky z bezklietkového chovu.

 


Súvisiaci článok: Na ukončenie klietkových chovov zvierat vyzvalo Európsku komisiu 140 vedcov


Na vypočutí, ktoré sa konalo 15. apríla, sa iniciatíva stretla s veľkou podporou poslancov Európskeho parlamentu. Snahu má podporiť aj nový film „Materstvo“, ktorý ukazuje život prasníc v v intenzívnych chovoch v celej EÚ. Film Materstvo je na sledovanie k dispozícii na webovej stránke Humánneho pokroku alebo na profile Slobody zvierat na sociálnej sieti.

 

 

„Drvivá väčšina prasníc v európskych chovoch strávi takmer polovicu každého roka v klietke, kde sa nemôžu ani otočiť. Väznené sú v čase oplodnenia, pôrodu i starostlivosti o mláďatá. Namiesto hniezda zo slamy ležia na holom betóne a od mláďat ich oddeľujú mreže. Táto prax je v rozpore s článkom 13, Zmluvy o fungovaní EÚ,“ povedala Čaňová, kampaňová koordinátorka Slobody zvierat.

 

 

Európsku občiansku iniciatívu Koniec doby klietkovej spustili 11. septembra 2018 a uzavreli ju presne o rok neskôr. Vďaka 1,4 miliónom overených podpisov sa stala prvou úspešnou iniciatívou v oblasti dobrých životných podmienok hospodárskych zvierat. reklama


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok