Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
9. feb. 2023Zdenko
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Úsek diaľnice D4 Rača - Vajnory.
Úsek diaľnice D4 Rača - Vajnory.
10.09.2021 12:43 Domov
Obchvat D4 medzi Račou a Vajnormi je funkčný. Vodičov však čaká veľké sklamanie!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
10.09.2021 12:43 Domov

Obchvat D4 medzi Račou a Vajnormi je funkčný. Vodičov však čaká veľké sklamanie!BRATISLAVA - Pre motoristov je už niekoľko dní k dispozícii nový, približne dvojkilometrový úsek diaľničného obchvatu D4 medzi bratislavskou Račou a Vajnormi.


Nie je však napojený na zvyšok diaľnice D4, kedy sa tak stane, nie je zatiaľ známe. Podľa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) je prínos nového úseku je bez ďalšieho napojenia minimálny.

 

Chýba napojenie na Ivanku

"Nedávno otvorený úsek nie je napojený na zvyšok diaľnice D4, preto je jeho prínos minimálny. Slúžiť môže ako lokálne spojenie najmä pre obyvateľov Rače, Svätého Jura, Vajnor a Chorvátskeho Grobu. Motoristom umožní čiastočne obísť úzku a kľukatú Rybničnú ulicu medzi Račou a Vajnormi," uviedol hovorca Úradu BSK. 

 

Bratislavský kraj preto očakáva, že v najbližšej dobe bude otvorený aj chýbajúci nadväzujúci úsek D4 Vajnory – Ivanka pri Dunaji. Tým by mali byť spojené mestské časti Rača a Vajnory s Vrakuňou a Podunajskými Biskupicami, ako aj na rýchlostnú cestu R7Presný termín je zatiaľ otázny.

 

Podľa Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR záleží otvorenie jednotlivých úsekov od schopnosti koncesionára dokončiť stavebné práce a odstrániť všetky chyby a nedorobky brániace predčasnému užívaniu. "MDV SR plne podporuje koncesionára v jeho úsilí a má záujem o sprístupnenie všetkých úsekov v čo možno najkratšom čase," povedalaMiriama Švikruhová z odboru komunikácie rezortu dopravy.

 

Dobudovanie tunela je kľúčové

Novootvorená časť štvorprúdovej cesty sa v súčasnosti začína v mimoúrovňovej križovatke Rača pod Karpatmi. Prechádza ponad cestu II/502 (Rača - Pezinok) a železničnú trať (Bratislava - Žilina). Diaľnica vedie súbežne so Šúrskym kanálom a v súčasnosti končí v križovatke Vajnory, kde sa v mimoúrovňovej križovatke napája na cestu III/5021 (Vajnory - Čierna Voda).

 

BSK označuje rýchlostnú cestu R7 i diaľnicu D4 za strategické dopravné uzly v Bratislavskom kraji. Pripomína, že už v minulosti podporil tento projekt aj zmenou územného plánu. Prínosy celého projektu, teda odklon tranzitnej dopravy z vnútromestskej diaľnice D1, budú motoristi cítiť až po dobudovaní diaľničnej križovatky D1 a D4 a vybudovaní tunela Karpaty z Rače do Stupavy.

 

"Najväčší zmysel bude mať rýchlostná cesta R7, ktorá odľahčí mestské časti Vrakuňa a Podunajské Biskupice, ako aj obce na juhovýchod od Bratislavy. Už tento rok by mala byť napojená na Bajkalskú ulicu a budúci rok na Prístavnú ulicu," podotkol Feik.

 

 

 

 reklama


reklama


Zdroj: TASR/Netky KZ

Foto:  Dopravoprojekt.skNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok