Nóri zdolali Lotyšov a preskočili aj Švajčiarov

NETKY.SK • 17 Máj 2016, 17:42 • 2 min

MOSKVA - Hokejisti Nórska zvíťazili v utorkovom druhom súboji moskovskej A-skupiny na 80. majstrovstvách sveta v Rusku nad výberom Lotyšska 3:1 a posunuli sa na konečnú piatu priečku. V celkovom hodnotení šampionátu obsadia Nóri 10. miesto. Lotyši skončili v A-skupine na predposlednej 7. pozícii.

Vo vyrovnanej prvej tretine sa vedenia ujali Lotyši gólom Miksa Indrašisa v presilovej hre, ale Ken André Olimb v 17. min vyrovnal.

Nóri o svojom triumfe rozhodli v druhej časti, v ktorej sa do streleckej listiny zapísali Jonas Holös a Johannes Johannesen. V zostávajúcom priebehu stretnutia sa už viac bojovalo ako hralo a nórsky výber si víťazstvo nenechal ujsť.

A-skupina (Moskva):

Lotyšsko - Nórsko 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Góly: 12. Indrašis (Galviňš) - 17. K. A. Olimb (Rosseli Olsen), 21. Holös (Martinsen, Zuccarello), 21. Johannesen

Vylúčení: 3:8 na 2 min, navyše: Rosseli Olsen (Nór.) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gebei (Maď.), Mayer (USA) - Lederer (ČR), Ponomarjow (Nem.)

8. Kazachstan 7 0 1 0 6 15:28 2 - istý zostup

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.