Nóri si poradili so Slovincami

NETKY.SK • 4 Máj 2013, 15:01 • 2 min

ŠTOKHOLM - Reprezentanti Dánska vstúpili úspešne do 77. majstrovstiev sveta, keď v sobotu popoludní zdolali v Štokholme výber Slovinska 2:1. Skóre duelu otvoril už v 2. min Bastiansen po spolupráci s bratmi Olimbovcami - Kenom Andrem a Mathisom.

Rovnaká trojica sa postarala aj o druhý presný zásah Nórov, opäť s gólovou koncovkou Bastiansena. Nováčik medzi elitou Slovinci síce Jegličom znížili 17 sekúnd pred prvou sirénou, ale až do konca stretnutia nedokázali pridať ďalší gól. V 59. min nepremenil trestné strieľanie nórsky útočník Mads Hansen. Tréner slovenského tímu Matjaž Kopitar 77 sekúnd pred koncom stiahol Roberta Kristana z bránky a Nóri pridali aj tretí gól, do opustenej svätyne súpera poslal puk Hansen.

Výsledok - Štokholm:
Nórsko - Slovinsko 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Góly: 2. Bastiansen (K. A. Olimb, M. Olimb), 15. Bastiansen (M. Olimb, K. A. Olimb), 60. Hadsen (K. Forsberg) - 20. Jeglič (Tičar)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: BALUŠKA (SR), Kaval (USA) - Dahmen (Švéd.), Dehaen (Fr.), 3832 divákov

6. Slovinsko 1 0 0 0 1 1:3 0
Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.

Pozn.: Kanada a Dánsko ešte nehrali.