NHL: Subban po zrážke so spoluhráčom opúšťal ľad na nosidlách

NETKY.SK • 11 Marec 2016, 08:55 • 2 min

MONTREAL - Obranca hokejového klubu Montreal Canadiens P.K. Subban nedohral štvrtkový zápas NHL s Buffalom Sabres (3:2) v dôsledku nepríjemného zranenia krku.

Kanadský bek musel odstúpiť z duelu v tretej tretine po nešťastnej zrážke so spoluhráčom Alexejom Jemelinom, z ľadu ho odniesli na pojazdných nosidlách.

Subbana odviezli po stretnutí do nemocnice, kde ho čakali ďalšie vyšetrenia, aby zistili vážnosť jeho zranenia. K nešťastnej zrážke prišlo necelé tri minúty pred koncom zápasu, keď v nekontrolovateľnom páde narazil do Subbana tímový kolega Jemelin. "Chcel som ho vidieť. Doktori mi v nemocnici povedali, že dokáže s tým hýbať. Z hľadiska okolností ide pre nás o dobrú správu," povedal pre zámorské médiá tréner Montrealu Michel Therrien.

Subban takmer naisto preruší sériu 274 zápasov v rade, na ktoré za kanadský klub nastúpil.