NHL: Pánik žiaril, Chicagu pomohol tromi asistenciami

NETKY.SK • 22 September 2017, 07:19 • 2 min

CHICAGO - Slovenský hokejový reprezentant Richard Pánik má za sebou vydarený večer v prípravnom zápase pred štartom NHL. Verí, že Blackhawks rovnako dobre rozbehnú aj začiatok sezóny.

Tri asistencie si zapísal slovenský hokejista Richard Pánik vo štvrtkovom prípravnom súboji pred novou sezónou NHL, v ktorom Chicago rozdrvilo Detroit 6:1. Dvadsaťšesťročný útočník v 27. min asistoval pri góle Alexa DeBrincata, ktorý zvýšil na 3:0 pre Blackhawks a o necelú minútu prihral Brandonovi Saadovi na prvý z jeho troch úspešných zásahov v stretnutí. Napokon bol Pánik ako druhý asistent pri dovŕšení Saadovho hetriku v 42. min a pripísal si aj tri plusové body. Ďalší Slovák Tomáš Jurčo sa v drese Blackhawks v United Center nepredstavil, rovnako Tomáš Tatar chýbal na ľade v tíme Red Wings.

"Vždy sa lepšie hodnotia víťazné zápasy ako prehry. Je to však stále iba príprava, o nejakej chémii sa zatiaľ nedá hovoriť. Čakajú nás ešte štyri prípravné zápasy a potom sezóna. Verím, že ju rozbehneme dobre a tak aj budeme pokračovať," uviedol Richard Pánik vo vysielaní Rádia Aktual.

Vo štvrtok sa predstavili zo Slovákov aj obranca Zdeno Chára a útočník Marko Daňo. Kapitán Bostonu Chára bol pri víťazstve svojho tímu nad Philadelphiou 2:1 po predĺžení a Daňo pri prehre Winnipegu s Minnesotou 0:1.

Do štatistík produktivity neprispeli. Hokejisti Los Angeles bez Mariána Gáboríka v zostave zdolali hráčov Vancouveru 5:2 v súboji, ktorý sa hral netradične v čínskom Šanghaji v rámci hokejovej osvety v najľudnatejšej krajine sveta. Odvetu zohrajú tie isté tímy o dva dni neskôr v Pekingu. Ide o historicky prvé dva predsezónne duely tímov z NHL na čínskom ľade.

Výsledky prípravných zápasov NHL:

Los Angeles - Vancouver 5:2 (2:0, 1:1, 2:1) - hralo sa v čínskom Šanghaji

Boston - Philadelphia 2:1 po predĺž. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Zdeno Chára (Boston) odohral 23:42 min, 1 strela, 3 "hity", 2 zblokované strely

Minnesota - Winnipeg 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Marko Daňo (Winnipeg) odohral 12:55 min, 2 strela, 1 "hit"

Chicago - Detroit 6:1 (1:0, 4:1, 1:0)
Richard Pánik (Chicago) odohral 12:00 min, 3 asistencie, 3 plusové body, 2 strely, 2 "hity", 4 trestné minúty

Montreal - New Jersey 1:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Colorado - Dallas 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)

San Jose - Vegas 5:2 (0:0, 4:0, 1:2)