NHL: Gáborík uspel na ľade Sekerovho Edmontonu

NETKY.SK • 26 Október 2015, 07:49 • 2 min

NEW YORK - Hokejisti Los Angeles Kings natiahli šnúru víťazstiev v zámorskej NHL už na päť duelov. Kings v nedeľu zdolali Edmonton na jeho ľade 3:2 najmä vďaka 26 úspešným zákrokom prvej hviezdy stretnutia Jonathana Quicka.

Andrej Sekera v drese domácich za vyše 22 minút na ľade neobohatil svoju doterajšiu produktivitu (0+4), trikrát vystrelil a mal jeden plusový bod. Marián Gáborík za hostí odkorčuľoval len necelých 13 minút, mal rovnako tri strely, ale stále zostáva na jedinom góle v novej sezóne. Po dvoch domácich prehrách sa otriasol Winnipeg, na vlastnom ľade tentoraz zdolal Minnesotu 5:4. Jets inkasovali už v desiatej sekunde z hokejky Jasona Zuckera, ale v 4. min už viedli 2:1. V 13. min bolo 3:1 a v úvode druhej tretiny vďaka dvom gólom Drewa Stafforda 5:1. "Boli sme rýchli. Skvele sme si posúvali puk a v ofenzíve sme hrali efektívne," potešilo trénera Paula Mauricea.

Sumáre:
Winnipeg - Minnesota 5:4 (3:1, 2:2, 0:1)
Góly: 2. Little (Ladd, Wheeler), 4. Ladd (Little, Wheeler), 13. Ehlers (Scheifele, M. Perreault), 21. Stafford (Lowry, Trouba), 25. Stafford (Byfuglien, Enström) - 1. Zucker (Brodin), 35. M. Koivu (Mikael Granlund, Pominville), 35. Fontaine (Vanek), 51. Parise

New York Rangers - Calgary 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Góly: 33. Lindberg (Hayes, M. Staal), 37. Girardi (Etem, Stoll), 49. Klein, 51. Brassard (Fast, McDonagh) - 4. Hudler (Gaudreau, Monahan)

Edmonton - Los Angeles 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Góly: 5. Pouliot (McDavid, Jakupov), 54. Hall (Nugent-Hopkins, Klefbom) - 7. J. Carter (Lucic, Doughty), 34. Kopitar (Clifford, Nolan), 57. Pearson (Muzzin, Doughty)
Andrej Sekera (Edmonton) 22:02 min, +1 bod, 3 strely, Marián Gáborík (LA) 12:50 min, -1 bod, 3 strely