Anketa Netky.sk: Ktorú stranu by ste volili v parlamentných voľbách 2020 ?


volby
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
31.03.2018 06:53 Zaujímavosti
Nedaj sa vyviesť z miery 1. aprílom, zálohuj, akcentuje Svetový deň zálohovania
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
31.03.2018 06:53 Zaujímavosti

Nedaj sa vyviesť z miery 1. aprílom, zálohuj, akcentuje Svetový deň zálohovaniaBRATISLAVA - Úloha zálohovania je stále aktuálna, aj keď sa už vo veľkej miere používajú spoľahlivé pamäťové média. Stále však hrozí strata zariadenia alebo jeho odcudzenie.


Pri príležitosti Svetového dňa zálohovania, ktorý pripadá na 31. marca, to uviedol šéfredaktor časopisu TOUCHIT Ondrej Macko.V súčasnosti je situácia iná v tom, že zálohovanie sa dá zautomatizovať nastavením cieľa zálohy do cloudu. "Inými slovami, nemusíte robiť nič, údaje sa po správnom nastavení zálohujú samy. Treba však na to rýchle pripojenie k internetu," konštatoval.

 

Šéfredaktor špecializovaného časopisu ďalej vysvetlil, že treba chápať, čo je verejný a čo súkromný cloud. "V prípade verejného síce nič neplatíte, ale nemáte istotu, že vaše údaje ostanú pre vás zachované. Súkromný cloud je väčšinou platený a firma vám dáva garanciu dostupnosti dát," objasnil.

 

Ako ďalej Macko konštatoval, existujú rôzne zariadenia na domácu zálohu dát vrátane možnosti dostať sa k zálohám aj zvonka cez internet. To človek využije napríklad v situácii, ak si prezentáciu nechá doma a je na služobnej ceste.

 

Záloha je druhá kópia dôležitých dát, napríklad rodinných fotografií, domácich videí, dokumentov a elektronickej pošty (e-mail), upozornila webová stránka venovaná Svetovému dňu zálohovania. Namiesto toho, aby mal človek uložené všetko na jednom mieste, napríklad vo svojom počítači, si treba urobiť ďalšiu kópiu všetkých dôležitých údajov niekde v bezpečí, upozorňuje webová stránka.

 

Na otázku, prečo je potrebné zálohovať, webová stránka Svetového dňa zálohovania dáva nasledujúcu odpoveď: Strata súborov je oveľa bežnejším javom, ako by si človek myslel. Aj malá nehoda či zlyhanie systému môže zničiť všetko dôležité. Napríklad aj strata mobilného telefónu, smartfónu, fotoaparátu či tabletu poučí človeka o tom, že treba zálohovať.

 

Nie všetky žarty, ktoré prináša nasledujúci deň - 1. apríl - sú v konečnom dôsledku smiešne. Preto v tomto roku mottom Svetového dňa zálohovanie je: Nedaj sa vyviesť z miery aprílom. Buď pripravený. Zálohuj do 31. marca.

 

Práve zálohovanie je jeden z hlavných odkazov Svetového dňa zálohovania. Ide o neoficiálny sviatok a do kalendára dní sa dostal vďaka iniciatíve niekoľkých zainteresovaných používateľov informačnej a sociálnej siete Reddit.

 

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok