Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
30. máj. 2023Ferdinand
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
25.07.2018 16:02 Domov
Na opravu ciest by sa mohla využiť vysokopecná troska z U.S. Steel
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.07.2018 16:02 Domov

Na opravu ciest by sa mohla využiť vysokopecná troska z U.S. SteelKOŠICE - Vysokopecná troska z produkcie košických oceliarní U.S. Steel by sa mohla využívať pri oprave ciest v Košickom samosprávnom kraji (KSK). Táto téma bola súčasťou utorkového rokovania predsedu KSK Rastislava Trnku s vedením hutníckej fabriky.


"Umelé kamenivo z vysokopecnej trosky je vedľajším produktom výroby košických železiarní. Samosprávy ho aj v minulosti využívali ako náhradu prírodného stavebného materiálu pri výstavbe ciest, chodníkov a športovísk alebo ako posypový materiál. Využitím tohto materiálu môžeme šetriť životné prostredie, nakoľko nemusíme ťažiť nový kameň, ale využívame tento priemyselný produkt, ktorý je zároveň omnoho lacnejší," uviedol predseda kraja.

 

Ako v stredu informovala jeho hovorkyňa Anna Činčárová, KSK v súčasnosti pracuje na analýze využitia tohto stavebného materiálu v spolupráci s expertmi z Technickej univerzity v Košiciach (TUKE). V prípade pozitívnych záverov by vysokopecnú trosku využíval aj na opravy krajských ciest.

 

Samosprávny kraj má podľa Trnku okrem iného dobrú spoluprácu so železiarňami v oblasti vzdelávania. Žiaci stredných škôl, ktorých zriaďovateľom je KSK, majú možnosť získavať odbornú prax v rámci programu duálneho vzdelávania vo viacerých odboroch zameraných na hutnícky priemysel.

 

"Zástupcovia spoločnosti ma informovali, že s ich prácou a výsledkami sú dlhodobo spokojní, mnohí z nich zostávajú pracovať v spoločnosti aj po skončení školy. Mnohí však naopak odchádzajú za prácou do iných miest. Radi by sme im vytvorili také podmienky, aby tu zostali. Verím, že sa nám to podarí aj vďaka lepšej spolupráci so spoločnosťou U.S. Steel Košice. Zavedenie motivačných štipendií pre študentov by tomu malo tiež napomôcť," uviedol predseda kraja.

 

V priestoroch oceliarskeho areálu sa Trnka stretol s prezidentom U. S. Steel Košice Scottom Buckisom a viceprezidentom pre vonkajšie vzťahy, riadenie a rozvoj podnikania Miroslavom Kiraľvargom. Išlo o prvé stretnutie predsedu KSK so zástupcami najväčšieho zamestnávateľa v kraji. Predmetom rokovaní bolo aj prípadné vytvorenie pracovných skupín, ktoré by sa zaoberali témami ochrany životného prostredia a integrovanej dopravy.

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok