Messi dvoma gólmi rozhodol o triumfe Interu Miami nad Orlandom

NETKY.SK • 3 August 2023, 08:50 • 2 min

FORT LAUDERDALE - Lionel Messi sa dvoma gólmi postaral o triumf Interu Miami nad Orlandom City 3:1.

Argentínsky futbalista odohral za zámorský tím tretí zápas po svojom prestupe, na konte má už päť gólov. Zápas ligového pohára bol pre búrky odložený o 95 minút. Silný dážď vytvoril na ihrisku kaluže, ktoré museli odčerpať. Messi otvoril skóre duelu v 7. minúte, keď si efektne spracoval prihrávku Roberta Taylora v šestnástke a volejom napálil loptu pod brvno. Druhý zásah pridal v 72. minúte, keď dostal centrovanú prihrávku od Josefa Martineza a pravou nohou poslal loptu do brány.

Tridsaťšesťročný Argentínčan predtým strelil víťazný gól zápasu proti Cruz Azul (2:1) a pridal dva góly pri víťazstve nad Atlantou United (4:0). Za Inter v noci na stredu debutoval Messiho bývalý spoluhráč z Barcelony Jordi Alba, nastúpil do zápasu v 64. minúte.