Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
23. jan. 2021Miloš
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
12.08.2019 14:33 Relax
Medzinárodný deň mládeže: Priveľa mladých ľudí žije vo vojnovej zóne, je chudobných a nechodí do školy
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
12.08.2019 14:33 Relax

Medzinárodný deň mládeže: Priveľa mladých ľudí žije vo vojnovej zóne, je chudobných a nechodí do školyBRUSEL - Príliš veľa mladých ľudí žije vo vojnových zónach, nemá šancu na vzdelanie a musí čeliť chudobe, sociálnemu vylúčeniu, nekvalitnej zdravotnej starostlivosti či nerovnostiam medzi mužmi a ženami.


Uviedla v pondelok Európska komisia (EK) pri príležitosti Medzinárodného dňa mládeže (12.8).

 

Tohtoročnou témou Medzinárodného dňa mládeže je "Transformácia vzdelávania", ktorá zdôrazňuje úsilie zamerané na zvýšenie inkluzívnosti a dostupnosti vzdelávania pre všetkých mladých ľudí na svete.

 

Eurokomisár pre medzinárodnú spoluprácu a rozvoj Neven Mimica, eurokomisárka pre zamestnanosť, sociálne veci, zručnosti a pracovnú mobilitu Marianne Thyssenová, eurokomisár pre vzdelávanie, kultúru, mládež a šport Tibor Navracsics a eurokomisárka pre digitálnu ekonomiku a spoločnosť Marija Gabrielová v spoločnom vyhlásení pre médiá uviedli, že pri príležitosti Medzinárodného dňa mládeže je dôležité pamätať na to, že príliš veľa mladých ľudí žije vo vojnových zónach, mimo školskej dochádzky alebo chudobe a čelí sociálnemu vylúčeniu, nekvalitnej zdravotnej starostlivosti, nerovnostiam medzi mužmi a ženami a tiež dôsledkom klimatických zmien.

 

"Poskytovanie účinných riešení týchto problémov, zabezpečenie trvalého mieru a budovanie súdržných a odolných spoločností, v ktorých môžu mladí ľudia prosperovať, sú prioritami Európskej únie. Na dosiahnutie tohto cieľa sa Únia zaväzuje vykonávať program OSN pre trvalo udržateľný rozvoj do roku 2030 a integrovať 17 cieľov trvalo udržateľného rozvoja do svojich politík," uvádza sa v dokumente exekutívy EÚ.

 

 

Komisári tiež upozornili na skutočnosť, že Európska únia v spolupráci s členskými štátmi a mnohými ďalšími zúčastnenými stranami umožňuje miliónom mladých ľudí v Únii a mimo nej vziať svoj osud do vlastných rúk.

 

Spresnili, že Únia vychádza v ústrety mladým ľuďom programami ako sú Erasmus+, ktorý spája mladých ľudí, umožňuje im učiť sa a zapájať sa do spoločnosti, ako aj podporovať excelentnosť a inovácie vo vzdelávacích inštitúciách.

 

Iniciatívy ako napríklad DiscoverEU umožňujú mladým ľuďom cestovať a objavovať bohaté kultúrne dedičstvo Európy, zatiaľ čo Európsky zbor solidarity im dáva možnosť dobrovoľne pracovať a pracovať na projektoch na podporu komunít a ľudí v celej Európe.

 

Na druhej strane iniciatívy ako napríklad Digitálna zručnosť alebo Koalícia pre zamestnanosť pomohli zlepšiť úroveň odbornej prípravy mladých ľudí v oblasti digitálnych zručností a zmodernizovať spôsob ich vzdelávania.

 

Prostredníctvom Stratégie pre lepší internet sa zase realizujú snahy, ktorých cieľom je ochrana detí a maloletých pred nevhodnými obsahmi na internete, pred kybernetickou šikanou, ale aj šírením dezinformácií a násilných alebo rušivých obsahov.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/netky BL

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok