Lev Poprad - Avangard Omsk 1:3

NETKY.SK • 2 November 2011, 00:29 • 2 min

Lev Poprad - Avangard Omsk 1 3 - Hokej Hokejisti HC Lev Poprad podľahli v pondelňajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na domácom ľade ruskému Avangard Omsk 1 3. Hostia pod taktovkou českého trénera Rostislava Čadu rozhodli o svojom víťazstv

Hokejisti HC Lev Poprad podľahli v pondelňajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na domácom ľade ruskému Avangard Omsk 1:3. Hostia pod taktovkou českého trénera Rostislava Čadu rozhodli o svojom víťazstve v prvej tretine, v ktorej strelili dva góly, víťazstvo spečatil v závere zápasu v presilovke Červenka. "Levi" doplatili na nevyužité šance predovšetkým v druhom dejstve, keď po ich zakončeniach tri razy zvonila žŕdka.
Zverenci trénera Radima Rulíka v stredajšom zápase privítajú na domácom ľade klub Severstaľ Čerepovec.

HC Lev Poprad - Avangard Omsk 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Góly: 43. Bartečko (NAGY) - 10. Frolov, 19., 56. Červenka. Rozhodovali: Gusev, Belov - Sadovnikov, Tarasov, vylúčenia: 8:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 4404 divákov - vypredané.
zostavy:
HC Lev Poprad: Duba - Klouček, Pilař, Sigalet, Hunkes, Mezei, Lewis, Jank - Nagy, Nedorost, Bartečko - Netík, Mikúš, Špirko - Chabada, Balán, Huna - Sekáč, Lundberg, Fabricius - DaSilva
Avangard Omsk: Ramo - Rjabykin, Škoula, Pervyšin, Ljamin, Pivcakin, Belov, Pervušin - Červenka, Sjomin, Averin - Popov, Kurjanov, Perežogin - Frolov, Kalinin, Platonov - Berdnikov, Ivanov, Nesterov
Na popradskom zimnom štadióne sa začalo vo vysokom tempe a ako prví pohrozili hostia. V 7. minúte zamestnali domácu obranu Kurjanov s Perežoginom, o niekoľko desiatok sekúnd neskôr mieril tesne vedľa Dubovej bránky Ivanov. V polovici úvodnej dvadsaťťminútovky vyskúšal pozornosť gólmana Rama domáci Špirko, no z gólu sa vzápätí tešili hostia, keď sa po ideálnej prihrávke Platonova presadil Frolov - 0:1. Hru mali pod kontrolou zverenci Rostislava Čadu a v 14. minúte mohol po bekhendovom zakončení zvýšiť v presilovke Červenka. O dve minúty neskôr zahodil najväčšiu príležitosť "levov" v prvej tretine Netík. Na začiatku 19. minúty tak prišiel trest v podobe druhého gólu a do streleckej listiny sa zapísal Červenka - 0:2. V závere úvodnej dvadsaťminútovky mohli ešte znížiť Nedorost s Nagyom, ich streli nenašli svoj cieľ.
Do druhej časti hry vstúpili s väčším dôrazom domáci hráči, predovšetkým šanca Sekáča si v 24. minúte pýtala gól, jeho zakončenie zastavila konštrukcia bránky. Na druhej strane sa ocitli v úniku Červenka so Sjominom, Duba svoj tím podržal. Na rozdiel jedného gólu mohol v 26. minúte znížiť Mikúš, po jeho strele však zvonila iba pravá žŕdka Ramovej bránky. S ďalšou šancou Chabadu si pre zmenu poradil hosťujúci brankár, no po zakončení Balána zvonila opäť konštrukcia hosťujúcej bránky. Tlak domácich narastal, ale ani Bartečko, Nedorost a po nich Nagy nedostali v 32. minúte puk do Ramovej siete. Druhý menovaný mohol korigovať stav stretnutia o dve minúty neskôr, gólman hostí však opäť úspešne zasiahol.
Záverečné dejstvo odštartovalo tlakom domácich, Kloučekova strela sa ešte neskončila v bránke hostí, no Bartečko sa v presilovke po ideálnej prihrávke Nagyho už nepomýlil a znížil na 1:2. Tlak "levov" narastal a blízko ku vyrovnaniu bol v 45. minúte Špirko, Ramo vytiahol parádny zákrok. Na opačnej strane sa predviedol i Duba, keď chytil šancu Frolova. Hra sa vyrovnala a útoky sa striedali z jednej strany na druhú. "Levi" už nedokázali vyrovnať, naopak v 56. minúte v presilovej hre rozhodol o osude stretnutia svojim druhým presným zásahom Červenka - 1:3.