Leon získal mexický titul

NETKY.SK • 19 Máj 2014, 12:14 • 2 min

MEXIKO CITY - Hráč mexického klubu Leon Ignacio Gonzales rozhodol svojim gólom v druhej časti predĺženia o majstrovskom titule, ktorý jeho tím získal víťazstvom 2:0 nad ligovým rivalom Pachucou. Informáciu priniesla agentúra AP.

V druhom finálovom zápase sa najskôr presadil Gonzalesov spoluhráč Argentínčan Mauro Boselli, ktorý pre svoj tím zaistil víťazstvo. Keďže prvý zápas vyhrala Pachuca 3:2, duel smeroval do predĺženia. Zdalo sa, že zápas vyvrcholí až v penaltovom roztrele, keďže oba tímy pôsobili unavene a len minimálne riskovali. Mexický obranca Gonzales však gólovou hlavičkou z rohového kopu rozvlnil sieť súpera a rozhodol o titule pre klub, ktorého majiteľom je multimiliardár Carlos Slim.

"Je to šialené, som naozaj veľmi šťastný," povedal strelec víťazného gólu Gonzales.