Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. feb. 2021Zlatica
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Mária Kolíková, ministerka spravodlivosti SR
Mária Kolíková, ministerka spravodlivosti SR
15.01.2021 15:28 Domov
Kolíková nestiahne reformu súdnej mapy, zatiaľ nestratila politickú podporu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.01.2021 15:28 Domov

Kolíková nestiahne reformu súdnej mapy, zatiaľ nestratila politickú podporuMinisterka spravodlivosti Slovenskej republiky Mária Kolíková nechce stiahnuť reformu súdnej mapy. Doplnila aj to, že zatiaľ pri súdnej mape nestratila politickú podporu.


Ministerka spravodlivosti Slovenskej republiky Mária Kolíková  nechce stiahnuť reformu súdnej mapy. Reagovala tým na list slovenských sudcov, v ktorom okrem kritiky súdnej mapy odzneli aj výhrady voči Jánovi Mazákovi. Otvorený list sudcov podporilo 188 sudcov, ktorí sa prihlásili k celému textu vyhlásenia a 112 sudcov len k časti týkajúcej sa súdnej mapy.

 „Trochu mi príde neštandardný celý tento spôsob. Rovnako nepoznám ani mená tých, ktorí sa pod to podpísali. Treba povedať, že z 54 súdov má ostať 30 sídelných súdov. Čo sa týka krajských súdov, z ôsmich majú ostať tri. Keď si len spočítame počet sudcov, ktorých sa to potenciálne priamo týka, je oveľa väčší ako tento počet,“ povedala Kolíková. Podľa nej je dôležité, aby boli pripomienky konkretizované

Kolíková ďalej objasnila, že cieľom reformy je len lepšie zorganizovať kapacity justície na Slovensku. „Niekoho sa to týka viac, niekoho menej. Ak sa to týka tých sudcov, ktorí nie sú na súdoch, ktoré majú byť sídelnými súdmi, tak sa môžu cítiť nekomfortne. Tie súdy, ktoré už nebudú sídelné, zachovávam ako pobočky a vytvorím priestor, aby sudcovia, ktorí sú teraz v systéme, mali možnosť vykonávať ďalej svoju profesiu,“ zdôraznila. Doplnila aj to, že zatiaľ pri súdnej mape nestratila politickú podporu.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Fb Mária Kolíková/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  Fb Mária KolíkováNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok