KMS: Slováci vstúpili do turnaja jasnou výhrou nad Grékmi

NETKY.SK • 3 Január 2014, 18:52 • 2 min

POPRAD - Grécko - Slovensko 0:3 (-16, -21, -21)

Slovenská volejbalová reprezentácia mužov zvíťazila 3:0 nad gréckymi hráčmi v piatok vo svojom úvodnom vystúpení v rámci M-skupiny záverečnej III. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2014 do Poľska. Zverenci talianskeho trénera Flavia Gulinelliho v Aréne Poprad pod Tatrami vyhrali nad Grékmi postupne 25:16, 25:21 a 25:21.

Po piatkovom stretnutí si slovenskí volejbalisti v sobotu 4. januára zmerajú sily s výberom Ukrajiny od 17.30, posledným vystúpením tímu SR v kvalifikačnej M-skupine bude súboj s reprezentantmi Fínska v nedeľu 5. 1. od 20.30.

Výsledok - M-skupina - piatok:
Grécko - Slovensko 0:3 (-16, -21, -21)
75 minút, rozhodovali: Kolarevič (Srb.) a Mezöffy (Maď.)

Zostavy:
Grécko: Filippov, Tzourits, Petreas, Soultanopoulos, Protopsaltis, Fragkos, libero Stefanou (Smaragdis, Prousalis)
Slovensko: Skladaný, L. Diviš st., Kohút, M. Nemec, Ogurčák, Kmeť, Skladaný, libero Ondrušek (Bencz, Zaťko)

Prvý bod na kvalifikačnom turnaji si pripísal na konto smečiar Ogurčák a Slováci vyhrávali 1:0. Následne sa viac ráz prezentoval kvalitným servisom Nemec - 6:1. Po pokazenom podaní Grékov viedli zverenci Flavia Gulinelliho 9:4. Po bloku a smeči Nemca Slováci zveľadili svoj náskok - 13:7. Ďalšie dva úspešné bloky a následná chyba Grékov v útoku znamenali jednoznačné vedenie slovenského tímu 16:7. Po treťom Nemcovom ese vyhrávali Slováci 18:9. V závere viedli domáci hráči 23:14 a set dotiahli do úspešného konca - 25:16.

Úvod druhého setu bol vyrovnanejší, Gréci vyhrávali 3:2 i 4:3. Ogurčákov útok stredom znamenal nerozhodné skóre 7:7. Po kvalitnom podaní vyhrával grécky tím 11:8 a Flavio Gulinelli požiadal o čas na tímovú poradu. Nemec presným útokom znížil na 12:14 z pohľadu slovenského mužstva, ktoré sa neskôr dotiahlo na súpera a vyrovnalo na 16:16. Slováci v závere setu lepšie zvládli útok i obranu a Diviš premenil prvý setbal - 25:21.

Do tretej časti hry lepšie vstúpili Slováci, ktorí po ulievke blokára Kohúta vyhrávali 5:3. Úspešné zakončenie smečiara ruského Lokomotivu Novosibirsk Lukáša Diviša st. stredom siete znamenalo vedenie slovenského tímu 13:9. Gréci znížili na 15:16, ale Slováci bodovali dvakrát v sérii a odskočili na 18:16, na čo reagoval kormidelník tímu z Peloponézskeho polostrova žiadosťou o oddychový čas. Jeho zverenci následne zablokovali Ogurčáka, čím vyrovnali na 19:19 a iniciovali u kouča Gulinelliho myšlienku na prerušenie hry tímovou poradou. Slováci po gréckej chybe v útoku a smečoch Nemca viedli 23:20. Po súperovom servise do siete mali slovenskí volejbalisti k dispozícii prvý mečbal, ktorý využili pri podaní Kohúta - 25:21.