KHL: Surový skóroval, ale Minsk prehral, nestačili ani Hossove asistencie

NETKY.SK • 10 Október 2013, 08:18 • 2 min

MOSKVA - Hráči Slovana Bratislava v domácom prostredí v Slovnaft aréne v stredu zdolali v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) Metallurg Magnitogorsk 4:3 po predĺžení.

Domácim zabezpečil zisk dvoch bodov v predĺžení Vondrka. Slovan má po strede na svojom konte z trinástich duelov 12 bodov a v tabuľke Západnej konferencie im patrí posledné 14. miesto.

Ani gól slovenského útočníka Tomáša Surového nestačil moskovskému Dinamu na víťazstvo proti chorvátskemu tímu Medveščak Záhreb. Po góle 32-ročného banskobystrického rodáka viedli Moskovčania v 14. min už 2:0, ale hostia dokázali vyrovnať do konca riadneho hracieho času zásluhou zámorskej dvojice Vesce - Kane. O víťazstve Záhrebu rozhodol v druhej minúte predĺženia Kanaďan Jonathan Cheechoo. V dueli Dinamo Riga - Salavat Julajev Ufa si dve asistencie pripísal krídelník Marcel Hossa, v oboch prípadoch prihrával na gól Matovi Robinsonovi. Lotyšské družstvo však podľahlo najbližšiemu súperovi bratislavského Slovana 2:5. Pražský Lev si zásluhou gólov Jakuba Klepiša a Michala Řepíka poradil s Nižnekamskom 2:0.

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

Slovan Bratislava - Metallurg Magnitogorsk 4:3 po predĺžení (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)
Góly: 5. Bartovič (Netík, Sigalet), 8. Miklík (L. Hudáček, Sersen), 35. Vondrka (Ölvecký, Miklík), 61. Vondrka (Miklík, Sersen) - 1. Zaripov (Moziakin, Jan Kovář), 36. Lee (Jan Kovář, Zaripov), 56. Zaripov (Jan Kovář, J. Biriukov)
Vylúčení: 7:9 na 2 min, navyše: Matoušek - Chabarov (obaja 5 min za hrubosť), presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Beľajev, Soin - Aľošin, Nesterov, 9605 divákov

Slovan: Kopřiva - Škoula, Kutlák, Sersen, Mojžíš, Štajnoch, Sigalet - Miklík, Ölvecký, Vondrka - Netík, J. Mikúš, Bartovič - Kukumberg, Matoušek, L. Hudáček - Daňo, T. Mikúš, A. Šťastný
Magnitogorsk: Košečkin - R. Ibragimov, J. Biriukov, C. Lee, S. Tereščenko, Maleňkich, Chabarov, F. Metľuk - Zaripov, Jan Kovář, Moziakin - Šenfeld, Dmitrij Kazionov, Gulaš - Timkin, Hodgman, Potechin - Platonov, Malinovskij, C. O'Reilly - J. Grigorenko

Severstaľ Čerepovec - Amur Chabarovsk 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)
Góly: 19. Videll, 20. Kovyršin, 48. Berdnikov - 21. Muršak, 28. V. Loginov

Lokomotiv Jaroslavľ - Admirál Vladivostok 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Góly: 9. Ullström, 12. K. Kapustin, 33. Vasiljev, 38. Averin

Atlant Mytišči - Metallurg Novokuzneck 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 11. Sošnikov, 39. Trubačov - 44. McLean

CSKA Moskva - Traktor Čeľabinsk 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly: 56. Saprykin - 11. a 60. A. Kosticyn, 21. Dugin
Rastislav Staňa (CSKA Moskva) odchytal celý duel.

SKA Petrohrad - Sibir Novosibirsk 1:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 8. Martensson - 43. Lekomcev, rozhodujúci sam. nájazd premenil Kugryšev

Dinamo Moskva - Medveščak Záhreb 2:3 po predĺžení (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 7. Stas, 14. SUROVÝ - 18. Vesce, 27. B. Kane, 62. Cheechoo

Dinamo Riga - Salavat Julajev Ufa 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)
Góly: 15. Robinson (MARCEL HOSSA), 26. Robinson (MARCEL HOSSA) - 5. Filatov, 29. Dubrovskij, 39. Mirnov, 40. Hartikainen, 52. Slepyšev

HC Lev Praha - Neftechimik Nižnekamsk 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 39. Klepiš, 49. Řepík