LOH 2020: Sumár zo soboty 7. augusta

NETKY.SK • 7 August 2021, 19:02 • 2 min

TOKIO – Predposledný deň olympijských hier v Japonsku priniesol ďalšie napínavé momenty a zaujímavé výsledky. Našich fanúšikov potešili predovšetkým výkony štvorkajaku, ktorý na Slovensko privezie ďalšiu medailu.

Kanoistika

Samuel Baláž, Denis Myšák, Erik Vlček Adam Botek získali bronzovú medailu v disciplíne K4 na 500 m. Pred Slovákmi sa v poslednom finále súťaží v rýchlostnej kanoistike umiestnili len favorizovaní NemciŠpanieli. Nemecké kvarteto Max Rendschmidt, Ronald Rauhe, Tom LiebscherMax Lemke nadviazalo na zlatý úspech svojich predchodcov z OH 2016 v Riu de Janeiro. Tam sa však bojovalo o medaily na tisícmetrovej trati.

Volejbal

Zo zlatých medailí sa tešia volejbalisti Francúzska, ktorí okúsili olympijský triumf vôbec po prvýkrát v histórii. V dnešnom finále pokorili výber Ruského olympijského výberu (ROC) po napínavom priebehu 3:2 na sety. Bronzové medaily získali reprezentanti Argentíny, ktorí v juhoamerickom dueli porazili rivalov z Brazílie takisto 3:2.

Futbal

Obhajcovia zlata z Brazílie potvrdili svoju vynikajúcu formu aj na olympiáde v Tokiu a po výhre 2:1 po predĺžení nad Španielmi budú ešte dlho oslavovať. Skóre otvoril v 45. minúte 1. polčasu Cunha, po prestávke vyrovnal Oyarzabal a misky váh na stranu kanárikov definitívne priklonil v 108. minúte Malcolm. Napriek tomu, že boli Španieli považovaní za favoritov turnaja a v kádri mali až šesť hráčov z nedávno skončených majstrovstiev Európy, sa musia uspokojiť len so striebornými medailami. Aj napriek finálovému nezdaru získali prvý cenný kov na OH po 21 rokoch.

Hádzaná

Francúzsko dnes zažíva dvojnásobnú radosť. Okrem triumfu volejbalistov oslavuje aj zlato z turnaja v hádzanej. Francúzi vo finále porazili favorizovaných obhajcov titulu Dánov 25:23 a na konto si pripísali už tretie zlato z olympijských hier. Najlepším strelcom finálového zápasu sa stal Mikkel Hansen s deviatimi gólmi.

Bejzbal

Premiérový triumf v tomto americkom športe oslavujú Japonci. Víťazstvo je o to sladšie, že reprezentanti krajiny vychádzajúceho slnka porazili vo finále práve USA v pomere 2:0, hoci treba dodať, že sa Američania na turnaji nemohli spoľahnúť na hráčov z prestížnej MLB, ktorých vedenie ligy neuvoľnilo. Bronz získala Dominikánska republika.

Zápasenie a karate

Japonská zápasníčka Jun Susakiová získala zlato vo voľnom štýle do 50 kg. Vo finálovom dueli si poradila s Číňankou Sun-Ja nan 10:0. Zlato v kumite v kategórii nad 75 kg si domov vezie iránsky karatista Sajad Ganjzadeh. Medzi karatistkami triumfovala Egypťanka Feryal Abdelazizová, ktorá ovládla kategóriu kumite nad 61 kg.

Atletika

Súťaž výškarok ovládla Marija Lasickeneová pod hlavičkou Ruského olympijského výberu (ROC) výkonom 204 cm. Na druhom mieste sa umiestnila Austrálčanka Nicola McDermottová (202 cm), bronz si vybojovala Jaroslava Magučichová z Ukrajiny (200 cm). V atletickej štafete na 4 x 400 m triumfovali časom 3:16, 85 min. Američanky. Striebro získali Poľky, na treťom mieste sa umiestnila Jamajka.