KHL: Laco vychytal triumf Barysu nad Kazaňou 3:1

NETKY.SK • 11 September 2015, 07:30 • 2 min

MOSKVA - Slovenský brankár Ján Laco výrazne pomohol Barysu Astana k triumfu nad AK Bars Kazaň vo štvrtkovom dueli Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Za svoj chrbát pustil jediný puk a 19 úspešnými zákrokmi vychytal víťazstvo 3:1.

Hráčom Amuru Chabarovsk sa po úspešnom vstupe do sezóny prestalo dariť. Na domácom ľade podľahli Spartaku Moskva 1:2 a natiahli sériu prehier už na päť zápasov. Do zostavy Amuru sa po absencii vrátil slovenský reprezentačný útočník Michel Miklík, no bodovo sa nepresadil. Naopak Spartak pretrhol šnúru šiestich prehier a pripísal si prvé víťazstvo v riadnom hracom čase v novom ročníku.

V ďalšom dueli Admiral Vladivostok nestačil doma na favorizovaný SKA Petrohrad, s držiteľom Gagarinovho pohára prehral po nevydarenej druhej tretine jednoznačne 1:5. Dvoma gólmi sa v drese hostí blysol Jevgenij Ketov. O triumfe Jokeritu Helsinku na ľade Metallurgu Novokuzneck 3:2 rozhodol sedem sekúnd pred koncom tretej tretiny v presilovke fínsky reprezentant Niklas Hagman.

KHL - štvrtok:

Admiral Vladivostok - SKA Petrohrad 1:5 (1:0, 0:3, 0:2)

Góly: 6. Blum – 27. a 42. Ketov, 24. Dergačov, 37. Šipačov, 50. Burdasov

Amur Chabarovsk - Spartak Moskva 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Góly: 37. Baškirov – 2. Potapov, 14. Leščenko

Metallurg Novokuzneck – Jokerit Helsinki 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)

Góly: 27. Mitrjakov, 49. Kazakov – 9. Rita, 15. Kozun, 60. Hagman

Barys Astana – Ak Bars Kazaň 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 7. Starčenko, 26. Bochenski, 46. Rymarev – 13. Varnakov

Sibir Novosibirsk – Dinamo Riga 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 3. Šalunov, 40. Šumakov, 51. Butuzov, 60. Roth – 57. Skvorcovs

Avangard Omsk – Lada Togliatti 6:1 (1:0, 5:0, 0:1)

Góly: 20. Širokov, 24. Lauta, 25. Širokov, 31. Perežogin, 33. Sobotka, 35. Lemťugov – 57. Šenfeľd (z tr. str.)

Avtomobilist Jekaterinburg – HK Soči 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

Góly: 11. Žuravľov – 6. Petersson, 18. Petersson, 46. Kazionov, 58. Skačkov

Jugra Chanty-Mansijsk – Lokomotiv Jaroslavľ 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Góly: 20. Medvedev, 32. Gusev - 2. Pašnin

Torpedo Nižnij Novgorod – Traktor Čeljabinsk 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 24. S. Kosticyn, 26. Galuzin, 60. S. Kosticyn

Dinamo Minsk – Neftechimik Nižnekamsk 2:3 pp a sn (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 25. Vesce, 60. Sczechura – 24. Berezin, 30. Rybin, rozh. nájazd Grigorenko

Viťaz Podolsk – Medveščak Záhreb 4:3 pp a sn (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 32. Afinogenov, 34. Soloduchin, 43. Eronen, rozh. nájazd Vyglazov – 6. Jämtin, 40. Mertl, 41. Brule