Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Kryptomeny
22. okt. 2020Sergej
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Kryptomeny. Otvorte časovú os udalostí.
Ilustračné foto
Ilustračné foto
23.06.2017 09:27 Ekonomika
Hodnota Bitcoinu môže do roku 2030 extrémne rásť
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
23.06.2017 09:27 Ekonomika

Hodnota Bitcoinu môže do roku 2030 extrémne rásťNEY YORK – Bitcoin sa stáva nepopierateľnou súčasťou života pre čoraz viac ľudí. Jeho aktuálna hodnota 2.700 amerických dolárov je už teraz extrémne vysoká v porovnaní s konvenčnými menami. Do roku 2030 však môže ešte dramaticky rásť!


V uplynulých rokoch je Bitcoin stále jasným lídrom v nadobúdaní hodnoty a to medzi kryptomenami aj klasickými svetovými menami. Takmer z nuly postupne rástol až po súčasných 2.700 USD, čím sa nemôže pochváliť žiadna iná mena na svete. Podľa prognóz popredných odborníkov však ešte ani zďaleka nedosiahol svoj plný potenciál. Je o tom presvedčený jeden z prvých investorov Snapchatu Jeremy Liew a rovnako aj Peter Smith, ktorý je výkonným riaditeľom spoločnosti Bitcoin.

 

Ich predpovede počítajú so scenárom, že do 13 rokov by hodnota jedného Bitcoinu mohla byť až závratných 500.000 dolárov! Celosvetový záujem o Bitcoin neustále rastie a to vďaka rôznym faktorom.

 

 

Bitcoin ako lacná alternatíva medzinárodných transakcií

 

Počet medzinárodných transakcií digitálnych mien neustále stúpa. Ľudia pracujúci v zahraničí vidia Bitcoin ako lacnú alternatívu transferu peňazí do domovskej krajiny. S rastúcim počtom používateľov Bitcoinu a najmä povedomím o tejto digitálnej mene, bude stúpať aj počet takýchto platobných operácií a v neposlednom rade bude stúpať aj jeho hodnota.

 

 

Prognóza Liewa a Smitha

 

Podľa predpovedí týhto pánov sa mala cena Bitcoinu v tomto roku hýbať na úrovni 1.000 dolárov. Už teraz je však 2,7-násobne vyššia. Ďalšou prognózou je, že do roku 2030 by sa mal počet aktívnych používateľov vyšplhať až na 400 miliónov, čo by predstavoval 61-násobný nárast oproti súčasnému stavu. V tomto časovom horizonte by mal každý z nich vlastniť Bitcoiny v hodnote asi 25.000 dolárov. Celková trhová kapitalizácia by mohla dosiahnuť až astronomických 100 biliónov dolárov (pre lepšiu predstavu, je to 100.000 miliárd dolárov). Pri počte používateľov 400 miliónov, by tak jediný Bitcoin mohol mať hodnotu neuveriteľných 500.000 dolárov. Stále si myslíte, že je neskoro nastúpiť do vlaku menom Bitcoin?

 

 

Toto sú optimistické prognózy (samozrejme obaja páni sa môžu hlboko mýliť), avšak Bitcoinu sa týkajú aj tie negatívne. Čínsky trh tvorí momentálne takmer celých 100% obchodovania Bitcoinom a práve čínske úrady prednedávnom razantne zasiahli do tohto procesu.

 

Veľký vplyv na vývoj hodnoty a popularity Bitcoinu môže mať aj fakt, že tri najväčšie burzy nedávno oznámili, že na všetky transakcie Bitcoinov zavádzajú poplatok vo výške 0,2 %. Smith si však napriek tomu myslí, že Bitcoin je ešte len v rannej fáze svojho vývoja a na svoj rozmach ešte len čaká.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: netky TT

Foto:  InternetNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok