Handzuš a Hossa pripravili prvý gól pre Chicago

NETKY.SK • 8 Máj 2013, 06:50 • 2 min

NEW YORK - Hokejisti Chicaga zvíťazili vo štvrtom zápase 1. kola play off zámorskej NHL na ľade Minnesoty 3:0 a vedú v sérii už 3:1.

Slovenskí útočníci Michal Handzuš a Marián Hossa pripravili prvý gól súboja pre Patricka Sharpa v 9. minúte a do štatistík si pripísal aj po dva plusové body. Víťazovi Prezidentskej trofeje chýba k postupu do semifinále Západnej konferencie už len jeden zápas.

V dueli štvrťfinále Východnej konferencie triumfoval New York Islanders doma nad Pittsburghom 6:4, k čomu asistenciou na úvodný gól prispel aj slovenský obranca Ľubomír Višňovský. Islanders vyrovnali stav série proti favoritovi na 2:2 na zápasy, Višňovský odohral takmer 24 minút a zapísal si tri plusové body.

V ďalšom zápase štvrťfinále Východnej konferencie vyhrala Ottawa v Scotiabank Place nad Montrealom 3:2 po predĺžení a v sérii vedie už 3:1. Na konci tretej tretiny sa zranil hosťom brankár Carey Price a do prvej tretiny predĺženia nastúpil slovenský brankár Peter Budaj. Ten kryl jednu strelu, no potom ho v 64. minúte prekonal Kyle Turris a Canadiens sú na pokraji vyradenia.

Zápas San Jose - Vancouver sa ešte hrá, v prvej tretine predĺženia je stav 3:3.