Gold Cup: Do štvťfinále z B-skupiny ako víťaz Jamajka, Kostarike stačili 3 remízy

NETKY.SK • 15 Júl 2015, 07:57 • 2 min

TORONTO - Futbalisti Jamajky vyhrali základnú B--skupinu CONCACAF Gold Cupu, keď v záverečnom zápase zdolali Salvador 1:0. Spolu s nimi do štvrťfinále postúpila Kostarika, ktorej na to stačili tri remízy.

Jamajka potrebovala na postup bod, keďže viedla tabuľku so ziskom štyroch. v 73. minúte však definitívne aj o prvej miestenke rozhodol Garath McCleary a súperom "Reggae-Boyz" bude Haiti. Kostaričania, ktorí sa zo základnej fázy kvalifikovali po deviaty raz v sérii, narazia na USA.

Zaujímavosťou je, že Kanada na turnaji ani raz neskórovala a nepodarilo a jej to ani na predchádzajúcom Gold Cupe. Gólové suchoty tak túto krajinu trápia už 560 minút plus minúty nadstaveného času zo 6 zápasov.