Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Teroristické útoky v Paríži
3. mar. 2021Bohumil
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Teroristické útoky v Paríži. Otvorte časovú os udalostí.
Ľudia kladú kvety a sviečky na počesť obetiam v Paríži
Ľudia kladú kvety a sviečky na počesť obetiam v Paríži
26.11.2015 11:15 Zahraničie
Francúzsko sa postará o desiatky sirôt po teroristických útokoch z 13. novembra
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
26.11.2015 11:15 Zahraničie

Francúzsko sa postará o desiatky sirôt po teroristických útokoch z 13. novembraPARÍŽ - Viac ako 30 detí prišlo 13. novembra pri teroristických útokoch v Paríži o jedného alebo oboch rodičov. Pravdepodobne tak budú až do veku 21 rokov dostávať materiálnu pomoc od štátu spojenú so štatútom "siroty národa", ak to príbuzní budú chcieť. Informoval o tom dnes denník Le Figaro.


Väčšinu zo 130 obetí teroru tvorili aktívni mladí ľudia vo veku 20-35 rokov, z ktorých viacerí zanechali siroty vo veku iba niekoľkých mesiacov.

 

Ako uviedla štátna tajomníčka rezortu pre rodinné záležitosti Laurence Rossignolová, podpora sa môže týkať 30-50 detí, avšak konečný počet bude známy až po predložení žiadostí.

 

S podobným prípadom bol už francúzsky štát konfrontovaný po teroristickom útoku na členov redakcie satirického týždenníka Charlie Hebdo, avšak v tomto prípade všetky postihnuté rodiny túto možnosť nevyužili.

 

Francúzsko v tomto roku poskytlo štátnu podporu 37 osobám, z nich 11 a čoskoro zrejme 12 po januárovej sérii teroristických útokov vo francúzskej metropole, vyplýva z informácií vedenia oddelenia solidarity národného úradu pre veteránov a vojnové obete.

 

Francúzsko registruje aktuálne 320 detí ako siroty národa, teda so štatútom, ktorého zriadenie sa datuje ešte od prvej svetovej vojny a jeho prideleniu predchádza tradičný proces adopcie cez najvyšší súd.

 

Výšku podpory sa stanovuje individuálne s ohľadom na životné podmienky daného dieťaťa a materiálne pomery ich blízkych, a to od minima 400 eur ročne až do 1500 eur pri dosiahnutí dospelosti s tým, že takéto osoby môžu žiadať aj o osobitnú jednorazovú pomoc na rôzne účely, napríklad pri nákupe počítača, na úhradu nájomného alebo na psychoterapiu.

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok