Testovaných na slovensku
185596
Infikovaných na slovensku
1526
Infikovaných svetovo
6844838
Úmrtí svetovo
398147
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: GAZU SK
6. jún. 2020Norbert
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii GAZU SK. Otvorte časovú os udalostí.
Ilustračné foto
Ilustračné foto
18.05.2018 10:11 Domov
Firmy hľadajú zamestnancov do výroby hlavne cez agentúry
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
18.05.2018 10:11 Domov

Firmy hľadajú zamestnancov do výroby hlavne cez agentúryBRATISLAVA - Hoci dopyt po službách personálnych agentúr sa všeobecne znižuje, zamestnanca do výroby hľadajú firmy predovšetkým prostredníctvom ich služieb.


U týchto zamestnancov je typické, že sa pri ich výbere firmy zameriavajú na niektoré štandardizované pracovné požiadavky a zároveň nábory pre tieto kategórie bývajú často mnohopočetné. Preto je pre firmy jednoduchšie obsadiť pracovnú pozíciu cez sprostredkovateľskú agentúru.

 

Personálny leasing alebo dočasné pridelenie zamestnancov je modernou a flexibilnou formou zamestnávania. Ako to funguje?

 

Personálna agentúra vyhľadá vhodného kandidáta na základe požiadaviek objednávateľa. Vybraný kandidát podpisuje pracovnú zmluvu s personálnou agentúrou a oficiálne sa stáva jej zamestnancom. Na základe vzájomnej dohody vykonáva avšak prácu u užívateľského zamestnávateľa (objednávateľa, čiže klienta agentúry). Agentúra dočasného zamestnávania môže vyberať od užívateľského zamestnávateľa za poskytnutie dočasných zamestnancov úhradu v dohodnutej výške. Od dočasného zamestnanca sa poplatok za dočasné pridelenie nevyberá.   

 

Podiel pracovných pozícií obsadzovaných cez personálne agentúry je najvyššia v kategóriách výroba, pomocné práce, automobilový priemysel a strojárstvo. Do kategórie výroby pritom zaraďuje miesta ako napríklad operátor strojov alebo robotník, a to aj v prípade, že pracujú pre firmu pôsobiacu v nepriemyselnom odvetví.

 

Najčastejšie obsadzované pozície:

 

S personálnym leasingom sa stretávame čoraz častejšie pri obsadzovaní: 

- administratívnych pozícií
- manažérskych pozícií
- pozícií obchodných zástupcov a reprezentantov
- IT pozícií - programátori, administrátori, konzultanti
- pozícií vo výrobereklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: netky BL

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok