Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
12. aug. 2020Darina
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ministerstvo plánuje investovať do rozvoja priemyslu.
Ministerstvo plánuje investovať do rozvoja priemyslu.
02.12.2019 11:30 Domov
Ministerstvo chce podporiť projekt Priemysel 4.0
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.12.2019 11:30 Domov

Ministerstvo chce podporiť projekt Priemysel 4.0BRATISLAVA - Ministerstvo financií SR už pracuje na novele zákona o dani z príjmov, ktorá by zaviedla daňové opatrenia na podporu investícií do Priemyslu 4.0.


Ministerstvo financií navrhuje zaviesť opatrenie na podporu investícií. V rámci neho aj s osobitným zameraním na podporu investícií súvisiacich s konceptom Priemyslu 4.0. "Realizácia investícií do moderných technológií je nutnou podmienkou udržania konkurencieschopnosti slovenskej ekonomiky v medzinárodnom meradle. Investície špeciálne súvisiace s konceptom Priemyslu 4.0 sú tiež nutným predpokladom zvyšovania podielu produkcie s vysokou pridanou hodnotou," konštatuje rezort.

 


 

Koncept Priemysel 4.0

K základným vlastnostiam konceptu Priemyslu 4.0 patria napríklad výrobné procesy umožňujúce analýzu veľkých dát, využívajúce autonómne roboty či dátové úložiská a cloudové systémy. Okrem toho ide aj o podporu takých investícií, ktoré zohľadnia zvyšujúce sa environmentálne požiadavky na výrobu. Ministerstvo sa téme daňovej podpory Priemyslu 4.0 venuje na základe uznesenia vlády.

 


Do prípravy právneho predpisu sa môže do 14. februára budúceho roka zapojiť aj verejnosť. Samotné pripomienkové konanie by malo začať v júli 2020. Aktuálne pritom zákon o dani z príjmov neobsahuje ustanovenia zamerané na podporu Priemyslu 4.0. Jeho súčasťou je len prenášanie hodnoty nových investícií do daňových výdavkov formou daňových odpisov bez zohľadnenia kvality investícií a ich nárastu.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Netky Gabriela Nagyová

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok