Fínsko nedalo šancu Nórsku

NETKY.SK • 8 Máj 2018, 22:44 • 2 min

HERNING - Hokejisti Fínska v treťom vystúpení na MS v Dánsku deklasovali Nórsko 7:0 a sú na čele A-skupiny so ziskom deviatich bodov. "Suomi" viedli v Herningu už v 8. minúte 2:0, herne mali navrch počas celého zápasu, čo potvrdili hlavne štyrmi gólmi v druhej tretine. Po troch zápasoch majú skóre 23:2.

Fíni nastúpia na ďalší zápas v stredu 9. mája od 20.15 proti domácim Dánom, Nóri sa po dni voľna predstavia vo štvrtok od 20.15 proti Kanade.

B-skupina (Herning):

Fínsko - Nórsko 7:0 (2:0, 4:0, 1:0)

Góly: 5. Savinainen (Aho, Nutivaara), 8. Anttila, 22. Teräväinen (Granlund, Koivisto), 24. Kapanen (Heiskanen, Rantanen), 39. Nutivaara (Rantanen, Granlund), 40. Granlund (Teräväinen), 58. Maenalanen (Manninen). Rozhodcovia: Gouin (Kan.), Olenin (Rus.) - Jensen (Dán.), Oliver (USA), vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky a oslabenia: 1:0, 4617 divákov.

Zostavy:

Fínsko: Sateri - Pokka, Heiskanen, Nutivaara, Koivisto, Honka, Kivisto, Riikola - Rantanen, Granlund, Kapanen - Teräväinen, Aho, Savinainen - Manninen, Suomela, Jormakka - Anttila, Pesonen, Maenalanen

Nórsko: Haugen - Holös, Bonsaksen, Johannesen, Bull, Sörvik, Espeland, Sveum - K. A. Olimb, M. Olimb, Lindström - Olsen, Bastiansen, Salsten - Thoresen, Forsberg, Hoff - Kristiansen, Roest, Röymark

Jednoducho vyzerajúcu akciu pri prečíslení troch proti dvom zakončil Savinainen - 1:0. Chybu rozohrávajúceho Roesta potrestal pohotový Anttila a v 8. minúte bolo už 2:0. Fíni mali zápas pod kontrolou a udreli aj v úvode druhej časti. Teräväinenovi ku gólu pomohli aj dva teče brániacich Nórov a o dve minúty Kapanen zakončil individuálny prienik - 4:0. Fíni boli v hernej pohode, nápadito kombinovali a kontrolovali dianie na ľade. V druhej tretine im gólovo vyšiel nielen jej úvod, ale aj záver. Po góloch Nutivaaru v presilovke a Granlunda bolo už 6:0. O tom, že Fíni vyhrajú aj tretí zápas rozdielom siedmich gólov rozhodol Maenalanen gólom v oslabení v 58. minúte.

8. Kórejská rep. 3 0 0 0 3 1:23 0

/zápasy, víťazstvá v riadnom čase, víťazstvá v nadstavbe, prehry v nadstavbe, prehry v riadnom čase, skóre, body/