Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. máj. 2022Viliam
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
21.01.2022 18:39 Domov
Do diskusie o reforme vzdelávania sa môžu zapájať rodičia, učitelia aj odborníci
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
21.01.2022 18:39 Domov

Do diskusie o reforme vzdelávania sa môžu zapájať rodičia, učitelia aj odborníciBRATISLAVA – Rodičia, učitelia i odborníci z oblasti školstva sa môžu zapájať do diskusie o reforme obsahu vzdelávania. Jej cieľom je rozvoj digitálnych zručností, kritického myslenia žiakov aj nové stratégie učenia sa, ktoré budú viesť žiakov k používaniu poznatkov v bežných situáciách.


Štátny pedagogický ústav (ŠPÚ) začal sériu deviatich odborných diskusií k pripravovanej reforme Vzdelávanie pre 21. storočie. TASR o tom informoval odbor komunikácie a marketingu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ) SR. „Východiská zmien, ktoré v týchto dňoch predkladáme na konzultáciu odbornej verejnosti, predstavujú v procese tvorby nového štátneho vzdelávacieho programu významný míľnik,“ uviedla riaditeľka ŠPÚ Miroslava Hapalová. Štátny pedagogický ústav prizval ku konzultáciám za okrúhlym stolom aj zástupcov zriaďovateľov základných škôl, zamestnávateľov, zástupcov materských, stredných škôl a vysokých škôl, ktoré pripravujú budúcich učiteľov, a taktiež zástupcov mimovládnych organizácií.

 

 

Diskusie sú realizované aj s predstaviteľmi školských odborov a Združenia základných škôl Slovenska. Prezentácie sú rozdelené podľa vzdelávacích oblastí. Ich kompletný zoznam a časový harmonogram je zverejnený na webovej stránke vzdelavanie21.sk. Pre záujemcov je potrebná registrácia, v deň pred konaním sa podujatia im bude odoslaný odkaz na prihlásenie. Pripravovaná reforma obsahu a foriem vzdelávania sa prvýkrát realizuje „zdola“. Na vypracovaní kľúčových východiskových dokumentov pracovalo viac ako 300 expertov. Medzi nimi sú aj učitelia zo škôl s deťmi zo znevýhodneného prostredia, aj učitelia zo škôl pre nadané deti. Cieľom zmeny, ktorú ministerstvo školstva predstavilo v januári, je pripraviť dieťa do života tak, aby bolo nielen vzdelané, ale aj úspešné a schopné uspieť na trhu práce.

 

Možno vás zaujme: Novak Djokovič chystá žalobureklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/ Netky Johny Domanský

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok