Diego Costa
Diego Costa
25.11.2018 10:10 Šport
Diego Costa v šlágri La Ligy prelomil gólové suchoty

MADRID - V sobotňajšom šlágri 13. kola španielskej futbalovej La Ligy medzi Atléticom Madrid a FC Barcelona sa zrodila remíza 1:1. Na štadióne Wanda Metropolitano to pritom dlho vyzeralo na bezgólovú deľbu bodov.

Nasvedčoval tomu priebeh stretnutia ako aj strelecká impotencia obidvoch tímov. V prvom polčase nevideli diváci ani jednu strelu na bránku.

Gólové suchoty zlomil až španielsky reprezentant Diego Costa, ktorý sa presadil hlavičkou po rohu v 77. minúte. Pre 30-ročného útočníka to bol vôbec prvý gól v drese "Los Colchoneros" počas aktuálnej sezóny. Ligový gól naposledy zaznamenal ešte počas uplynulého ročníka vo februári. Tri minúty po strelení gólu však Costa musel striedať.

"Cítil menšie bolesti v nohe a vypýtal sa dolu z ihriska. Verím, že nám bude čím skôr znovu k dispozícii. On je jednoducho zviera a vždy keď je na ihrisku, máme väčšie šance na víťazstvo," povedal po stretnutí tréner Atlética Diego Simeone v rozhovore pre Movistar. Argentínčan bol spokojný aj s výkonom svojich zverencov vo všeobecnosti. "Štýl hry obidvoch tímov v zápase bol veľmi podobný. Páčilo sa mi prakticky všetko, bojovali sme až do konca a mali sme šancu zvíťaziť," doplnil Simeone.

Ambície Madridčanov na triumf pokazil gólom v 90. minúte striedajúci Ousmane Dembélé. Ten sa dočkal zaujímavého rekordu. V aktuálnej sezóne totiž žiaden hráč La Ligy svojimi gólmi nezabezpečil svojmu tímu vyšší bodový zisk. Pre mladého Francúza to bol piaty gól v rámci sezóny. Ním vybojoval pre svoj klub už 7 bodov do tabuľky. "Je to skvelý hráč s veľkým talentom. Má niečo, čo viacerým chýba - sebavedomie, osobnosť, nadanie a dokáže dobre strieľať obomi nohami. Dnes bol pre nás rozhodujúcim článkom zápasu," povedal tréner "Blaugranas" Ernesto Valverde k výkonu aktuálneho držiteľa titulu majstra sveta.

Zaujímavý míľnik dosiahol v očakávanom meraní síl aj Sergio Busquets. Ten odohral svoj 500. zápas v modro-červenom drese a stal sa iba siedmym hráčom v histórii klubu, ktorému sa to podarilo. "Debutoval som za Barcu pred jedenástimi rokmi a tento moment ma napĺňa veľkou hrdosťou," hovoril 30-ročný záložník, ktorého citoval denník Marca.

Barcelona naďalej vedie tabuľku La Ligy so ziskom 25 bodov po 13 odohraných zápasoch. Atlético má na svojom konte o bod menej a obklopuje striebornú pozíciu. Obidva tímy môže v priebežnom poradí predstihnúť Sevilla, ktorá doteraz nazbierala 23 bodov a má nedeľný zápas s Valladolidom k dobru.