Testovaných na slovensku
172601
Infikovaných na slovensku
1521
Infikovaných svetovo
6267669
Úmrtí svetovo
373961
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
1. jún. 2020Žaneta
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
15.05.2019 15:04 Domov
Bratislava premárnila celé roky odkladaním problému s parkovaním
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.05.2019 15:04 Domov

Bratislava premárnila celé roky odkladaním problému s parkovanímBRATISLAVA - Schváliť podobu parkovacej politiky, ktorá nič nevyrieši, si Bratislava nemôžeme dovoliť, mesto už premárnilo odkladaním problému s parkovaním celé roky.


To uviedol bratislavský magistrát. Reagoval tak aj na prvé výsledky rokovania zastupiteľstiev mestských častí o mestskom návrhu parkovacej politiky a o návrhu zmeny štatútu hlavného mesta. Mestom navrhovanú reguláciu parkovania nateraz nepodporili v Starom Meste a vo Vrakuni. Naopak, zelenú jej dala Dúbravka.

 

"Vnímame, že s poslancami miestnych zastupiteľstiev (aj tých, kde parkovacia politika neprešla) sa zhodujeme na potrebe zavedenia parkovacej politiky, naše názory sa líšia pri niektorých jej detailoch," povedal hovorca Bratislavy Peter Bubla.

 

Nájsť kompromis medzi návrhmi, ktoré parkovaciu politiku ešte zlepšia, a ktoré ju už v praxi robia nefunkčnou, nebude podľa jeho slov ľahké. Magistrát chce preto ešte viac vysvetľovať, argumentovať a predkladať aj ďalšie fakty.

 

Dúbravskí poslanci súhlasia s vnútromestskými legislatívnymi zmenami, ktoré smerujú k zavedeniu parkovacej politiky v Bratislave.

 

Miestni poslanci Starého Mesta a Vrakune však žiadajú mesto materiál k parkovacej politike či k zmene štatútu dopracovať.

 

"Nemáme dosť podkladov na to, aby sme vedeli zahlasovať za tento návrh. Chýba finančná analýza, dopadová štúdia," povedal staromestský poslanec Boris Ažaltovič.

 

 

Jeho poslanecká kolegyňa Viera Satinská uviedla, že podporuje reguláciu parkovania, avšak prekáža jej na tom rýchlosť a bezhlavosť.

 

"Tá rýchlosť a nedostatok tvrdých dát v podkladoch," povedala. Staromestská poslankyňa Dana Kleinert vyjadrila ľútosť nad rozhodnutím staromestského zastupiteľstva. Ako uviedla na sociálnej sieti, "vytĺkanie politického kapitálu je pre niektorých poslancov prednejšie, ako zdravá argumentácia a oboznámenie sa s témou".

 

"Nie je to v štádiu, že by to poslanci definitívne odmietali. Poslanci sa viackrát vyjadrili, že sú za parkovaciu politiku. Chcú však dopracovať materiál, čo je podľa mňa možné do týždňa, či do dvoch týždňov. Ak to bude dopracované, som ochotný zvolať ďalšie mimoriadne zastupiteľstvo ešte do konca mája, aby sme sa k tomu mohli definitívne vyjadriť," povedal starosta Vrakune Martin Kuruc. K parkovacej politike sa v najbližších dňoch budú vyjadrovať aj ďalší miestni poslanci mestských častí.

 

Hlavné mesto zverejní v najbližších dňoch návrh všeobecne záväzného nariadenia k pripravovanej parkovacej politike.

 

Uskutoční sa aj verejné prerokovanie 22. mája o 17.30 h v bratislavskej Starej tržnici. Po 22. máji bude plynúť desaťdňová lehota, počas ktorej môžu Bratislavčania zasielať mestu oficiálne pripomienky. O tom, kedy a za akých podmienok bude parkovacia politika prijatá, majú rozhodovať v júni bratislavskí mestskí poslanci.

 

Spustenie parkovacej politiky v Bratislave sa očakáva v druhej polovici roka 2020. Magistrát navrhuje štyri tarifné pásma za hodinové parkovania, kde sa má platiť od 0,50 eura do dvoch eur za hodinu. Rezidenti si majú za parkovaciu kartu zaplatiť za prvé auto v domácnosti 49 eur za rok, za druhé 150 eur a za tretie 500 eur za rok.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/netky BL

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok